Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie. Bilet za złotówkę na terenie Tychów

Przemysław Brych 22.03.2023 1,8k

Koleje Śląskie. Bilet za złotówkę na terenie Tychów
Fot. archiuwum
Jak informują Koleje Śląskie, od 1 kwietnia w pociągach tej spółki zacznie obowiązywać nowa oferta specjalna "METRO". Będzie to oferta skierowana do osób, które będą korzystały z pociągów spółki na terenie Tychów. Wszyscy podróżni będą mogli nabyć bilet za złotówkę między dwoma sąsiadującymi ze sobą przystankami.
Jak dodają przedstawiciele przewoźnika, nowa oferta ma charakter pilotażowy i w przyszłości może zostać rozszerzona o inne miasta z dużą ilością przystanków jak Katowice czy Bielsko-Biała. Zgodnie z zasadami nowej oferty podróżny, który będzie chciał odbyć podróż np. z Tychów do przystanku Tychy Lodowisko, będzie musiał kupić kilka takich biletów.W taki sposób za całą podróż z Tychów do Tychów Lodowiska zapłaci 4 złote.

Bilet będzie obowiązywał także w przejazdach do przystanku Tychy Żwaków, który jako jedyny z tyskich przystanków leży na innej trasie aniżeli te w kierunku Tychów Lodowiska.

Tylko w aplikacji mobilnej i biletomacie

Koleje Śląskie dodają, że nowy bilet będzie dostępny tylko w aplikacjach mobilnych oraz biletomatach, a u obsługi pociągu tylko w przypadku nieczynnych biletomatów lub ze stacji Tychy Żwaków gdzie biletomatu nie ma. W związku z tym podróżny jadący z Tychów Żwakowa do Tychów Zachodnich nie nabędzie (nawet z opłatą dodatkową za wystawienie biletu w pociągu) biletu za złotówkę między Tychami a Tychami Zachodnimi.

Wideomat w Krakowie Głównym

Przewoźnik informuje także, że od 10 marca w stacji Kraków Główny podróżni mogą skorzystać z wideomatu. Urządzenie zostało zaprojektowane do samodzielnego kupna biletów kolejowych, w celu zwiększenia przepływu klientów oraz poprawienia komfortu i szybkości sprzedaży biletów.

Automat został zaprojektowany w taki sposób, żeby wszystkie elementy służące do dokonania zakupu biletu były dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w przycisk „Call Center”, który wywołuje połączenie klienta z centrum obsługi i wsparcia podróżnych w trybie telekonferencyjnym. Jednocześnie umożliwia kupno biletu osobom niewidomym lub niedowidzącym z wykorzystaniem obsługi głosowej (telekonferencyjnej).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony