Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie bez ofert na dzierżawę czterech ezetów

Witold Urbanowicz 18.02.2020 127

Koleje Śląskie bez ofert na dzierżawę czterech ezetów
Fot. Industrial Division
Koleje Śląskie unieważniły przetarg na dzierżawę czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych. W postępowaniu nie wystartował żaden chętny. Industrial Division, który obecnie dzierżawi pojazdy Kolejom Śląskim pojazdy serii 14WE, wziął udział w przetargu SKM Warszawa.
Przedmiotem przetargu jest dzierżawa czterech sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z utrzymaniem. Postępowanie ogłoszono, gdyż kończy się aktualna umowa dzierżawy czterech ezt (typu 14WE) od Industrial Division. Jednostki na rok miały wzmocnić park taborowy przewoźnika.

Dzisiaj (18 lutego) minął termin składania ofert. Przewoźnik nie ma jednak powodów do zadowolenia: nie wpłynęła żadna oferta i postępowanie zostało unieważnione.

Brak zainteresowania w przetargu Kolei Śląskich może wynikać z faktu, że równolegle podobny przetarg na dzierżawę dwóch ezetów do końca 2021 r. prowadziła spółka SKM Warszawa. Termin składania minął półtora tygodnia temu. Złożyły je Industrial Division, z ceną 6,7 mln zł za okres podstawowy i 3,6 mln zł za prawo opcji oraz konsorcjum Polski Tabor Szynowy – FPS Cegielski, z ceną 8 mln zł za okres podstawowy i 4,3 mln zł za okres dodatkowy. Można zakładać, że zaoferowały one odpowiednio jednostki 14WE oraz EN57 Feniks.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony