Partnerzy serwisu:

Koleje Rumuńskie chcą kupić nawet 80 elektrycznych zespołów trakcyjnych

Michał Szymajda 07.04.2019 7,9k

Koleje Rumuńskie chcą kupić nawet 80 elektrycznych zespołów trakcyjnych
Softronic Hyperion fot. youtube, softronic.ro
Căile Ferate Române – państwowe koleje rumuńskie, ogłosiły przetarg na dostawę 40 elektrycznych zespołów trakcyjnych, z opcją na dostawę kolejnych 40 pojazdów.
Zgodnie ze specyfikacją pojazdy mają być przygotowane do ruchu podmiejskiego i regionalnego. Dostawca ezt dla CFR będzie musiał zapewnić 15-letnie utrzymanie pociągów. CFR nie wyklucza, że rozszerzy zamówienie o kolejnych 40 pociągów, również z 15-letnim utrzymaniem. Całość zamówienia na 80 pojazdów z obsługą warta może być nawet miliard euro. Zakup pociągów ma być dofinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Rumuni czekają na oferty od potencjalnych dostawców do 3 czerwca. Polskie firmy, takie jak Pesa czy Newag, nie mają doświadczenia na tym rynku, problemem jest także brak w ich ofercie pojazdów pod zasilanie 25 kV DC. Z pewnością przetargiem zainteresuje się jednak Stadler, który takie doświadczenie ma i dostarczał już pociągi do sąsiedniej Serbii i na Węgry. W Rumunii aktywny jest także hiszpański CAF. Być może swoich sił w przetargu spróbuje także rumuński Softronic, który jak dotąd wyprodukował jeden regionalny ezt pod nazwą Hyperion.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony