Partnerzy serwisu:

Koleje Rosyjskie zamówiły 293 nowe pasażerskie wagony

Michał Szymajda 25.07.2018 58

Koleje Rosyjskie zamówiły 293 nowe pasażerskie wagony
Fot. RŻD
Nawet jak na skalę działalności Kolei Rosyjskich zamówienie, które właśnie zlecono w Rosji, jest bardzo duże. RŻD kupiło 293 wagony.
Budowę pasażerskich wagonów zlecono (bez przetargu) Twerskiej Fabryce Wagonów, należącej do Transmaszholdingu. Producent ma zbudować 271 wagonów klasy drugiej do pociągów dalekobieżnych i 22 wagony, w którym znajdą się pomieszczenia dla drużyny konduktorskiej, przedziały dla osób na wózkach inwalidzkich, z rowerami i większym bagażem.

Wszystkie będą klimatyzowane, będą posiadać toalety z systemem zamkniętym, elektroniczne wyświetlacze z informacją o trasie pociągu oraz gniazdka do ładowania urządzeń elektrycznych. Zastąpią starszy tabor pamiętający jeszcze czasy ZSRR.

Dostawy zaplanowano już… na sierpień 2018, potrwają do końca roku. Warto przypomnieć, że tylko w pierwszej połowie 2018 roku do RŻD trafiło już 379 nowych wagonów, co miało związek z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbywały się w tym kraju.

Twerska Fabryka Wagonów jest największym producentem taboru w Rosji i krajach byłego ZSRR. Zatrudnia prawie 10 tysięcy pracowników, a 42,5% akcji wytwórcy posiada państwo.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony