Partnerzy serwisu:

Koleje Rosyjskie kupują nowe lokomotywy

Tomasz Kościelny 13.10.2018 7,4k

Koleje Rosyjskie kupują nowe lokomotywy
Fot. Sinara
Firma Ural Locomotives wyprodukuje dla RŻD 10 elektrycznych lokomotyw do obsługi pociągów towarowych. Zamówienie ma zostać zrealizowane w całości w przyszłym roku.
Zamówienie obejmuje dostawę dziesięciu lokomotyw 2ES7. Kontrakt obejmie również ich utrzymanie przez okres 28 lat od terminu dostarczenia. Umowa wpisuje się w nową politykę Kolei Rosyjskich, dotyczącą kwestii organizowania przetargów na tabor wraz z obligatoryjnym utrzymaniem zakupionych pojazdów. 2ES7, jak zapewnia producent, są doskonale przystosowane do wymagań rosyjskiego przewoźnika i są wyposażone w zaawansowane narzędzia techniczne.

Lokomotywy 2ES7 są obecne na torach Rosji od minionego roku, kiedy to przeszły serię testów, m. in. na magistrali bajkalsko-amurskiej. Idealnie sprawdzają się w trudnym terenie o nachyleniu do 18 promili. Pozytywnie przeszły również testy dużych amplitud temperatury. Mogą pracować nawet przy -50 stopniach Celsjusza i płynnie przejść do +15 stopni, bez ryzyka wystąpienia awarii.

2ES7 jest lokomotywą przystosowaną do prądu zmiennego. Może rozpędzać się do prędkości 120 km/h. To lokomotywa dwuczłonowa o układzie osi Bo’Bo’+Bo’Bo’. Ural Locomotives jest producentem taboru, stworzonym w 2010 r. przez rosyjską grupę Sinara oraz niemieckiego Siemensa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony