Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie złomują EN57, bo nikt nie chciał ich odkupić

Jakub Madrjas 13.08.2021 19,1k

Koleje Mazowieckie złomują EN57, bo nikt nie chciał ich odkupić
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Koleje Mazowieckie mają coraz nowszy tabor, w związku z czym pozbywają się najstarszych jednostek typu EN57. Na zezłomowanie czeka obecnie połowa z nich, czyli 20 sztuk.
Jak informuje "Rynek Kolejowy" rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska, obecnie w parku taborowym spółki jest 41 szt. ezt EN57 (o osiem mniej niż rok temu). Spółka sprzedaje właśnie połowę z nich. – Pojazdy serii EN57 są wyłączone z eksploatacji ze względu na osiągnięty przebieg, który obliguje do naprawy w poziomie utrzymania P5, której wykonanie nie ma ekonomiczno-racjonalnego uzasadnienia – wyjaśnia przedstawicielka KM. 
 
Spółka ogłosiła przetarg na sprzedaż złomu pozyskanego z likwidacji fizycznej wycofanych z eksploatacji 16 pojazdów serii EN57. Dlaczego KM złomują pojazdy, zamiast sprzedać je chętnym przewoźnikom? – Ogłoszenie o sprzedaży tych pojazdów na złom zostało poprzedzone próbami sprzedaży ich innym podmiotom – zapewnia rzeczniczka; chętnych jednak nie było. – W związku z brakiem zainteresowania naszą ofertą podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu postępowania nieograniczonego dotyczącego sprzedaży złomu pozyskanego z likwidacji fizycznej wycofanych z eksploatacji EN57 – informuje Nowakowska.

Spółka sprzedaje łącznie 20 ezt EN57, bo kolejne cztery są w trakcie procedury sprzedaży. Zgodnie z założeniami, dzięki dostawom nowego taboru spółka pozbędzie się wszystkich niezmodernizowanych EN57. Przewoźnik posiada m.in. najstarszy wciąż sprawny zespół trakcyjny serii EN57, o numerze 038. Z szacunku do historii, przewoźnik na razie przedłużył jego eksploatację i przywróci mu oryginalne malowanie
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony