Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie zamawiają kolejne Flirty od Stadlera

Łukasz Malinowski 01.03.2021 6,3k

arrow
arrow
Koleje Mazowieckie zamawiają kolejne Flirty od Stadlera
fot. Stadler
Koleje Mazowieckie zamawiają kolejne Flirty od Stadlera
Koleje Mazowieckie zamawiają kolejne Flirty od Stadlera
To czwarta umowa wykonawcza na dostawę Flirtów. W ubiegłym roku przewoźnik odebrał 18 z 30 zamówionych jednostek. Podpisana 26 lutego umowa dotyczy budowy kolejnych 15 pojazdów.
Zamówione składy zostaną wykorzystane w przyszłości do obsługi połączeń na trasie: Góra Kalwaria – Czachówek – Warszawa – Nasielsk. Łączna wartość umowy to ponad 404 mln zł netto, w tym same pojazdy to ponad 299 mln zł netto. Zakup pojazdów jest możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej – spółka otrzymała unijne dofinansowanie z POIiŚ w wysokości ponad 157,5 mln zł. Dostawy pojazdów będą się odbywały w okresie od lutego do listopada 2022 r. Podpisanie kolejnej – piątej – umowy wykonawczej na następne 16 pojazdów Flirt zaplanowane jest na styczeń 2022 r.

Ze strony Kolei Mazowieckich umowę podpisał Robert Stępień, prezes zarządu, oraz Czesław Sulima, członek zarządu.  – Okres pandemii jest czasem trudnym dla całego transportu publicznego. Mamy jednak nadzieję, że powiększenie naszego parku taborowego o nowoczesne pojazdy produkcji Stadlera, a tym samym poprawa jakości podróży, przyczynią się do tego, że mieszkańcy Mazowsza zechcą wrócić do korzystania z transportu kolejowego. Liczymy na to, że wraz z realizacją programu szczepień możliwy będzie także powrót kondycji transportu publicznego do stanu sprzed pandemii – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Wykonawcę reprezentowali: Tomasz Prejs, prezes zarządu, i Arkadiusz Świerkot, członek zarządu Stadler Polska.  – Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią podejmujemy się realizacji kolejnej, czwartej umowy wykonawczej dla Kolei Mazowieckich. Jej zawarcie pozwoli nam utrzymać miejsca pracy w siedleckim zakładzie, a także zachować ciągłość współpracy z naszymi dostawcami. To bardzo ważne w obecnym, trudnym dla gospodarki czasie – poinformował Tomasz Prejs, prezes zarządu Stadler Polska.

Łącznie w Kolejach Mazowieckich ma jeździć 61 nowych Flirtów. Nie będzie natomiast zamówienia na dziesięć krótszych, dwuczłonowych ezt do obsługi regionu radomskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony