Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie wyślą pociąg humanitarny do Dorohuska

Jakub Madrjas 01.03.2022 2,5k

Koleje Mazowieckie wyślą pociąg humanitarny do Dorohuska
Fot. Pesa
Województwo mazowieckie uruchomi pociąg humanitarny Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa Zachodnia – Dorohusk.
– Zapadła decyzja zarządu województwa mazowieckiego o uruchomieniu pociągu humanitarnego Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa Zachodnia – Dorohusk – poinformowała rzeczniczka marszałka Marta Milewska. Jak dodaje, pociąg pomoże w transporcie uchodźców i darów. – W pociągu zapewnimy wsparcie ze strony pedagogów i pielęgniarek – podkreśla. 

– Sytuacja wymaga pełnej mobilizacji i zaangażowania. Decyzje muszą zapadać w trybie pilnym, tak aby jak najwięcej mieszkańców Ukrainy mogło otrzymać pomoc – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk

– Trwają ustalenia dotyczące szczegółów połączenia. Jesteśmy w pełnej gotowości – mówi z kolei członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie Dariusz Grajda.

Na podobny krok zdecydował się tez Dolny Śląsk. Połączony skład dwóch pojazdów hybrydowych wyruszy dziś ok. godz. 13 ze stolicy Dolnego Śląska w kierunku Przemyśla, skąd zabierze uchodźców do Wrocławia. Z kolei czescy przewoźnicy RegioJet, ČD Cargo i Rail Cargo Group otworzą dziś "most kolejowy" z pomocą humanitarną z Pragi do Ukrainy. W składzie znajdą się wagony towarowe z pomocą oraz osobowe, które przywiozą uchodźców.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony