Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie włączają się w akcję Narodowe Czytanie

Koleje Mazowieckie 31.08.2016 183

Zarząd i pracownicy Kolei Mazowieckich wzięli udział w akcji Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Inicjatywę promuje film z udziałem prezesa Kolei Mazowieckich Artura Radwana, członka zarządu Dariusza Grajdy, pracowników sekcji, maszynistów i kierowników pociągów.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jako pierwsza wspólnie w całej Polsce czytana była lektura „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W 2013 roku odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza a w ubiegłym roku „Lalki” Bolesława Prusa.

- Narodowe Czytanie to świetna inicjatywa, promuje nie tylko klasykę polskiej literatury ale także, a może przede wszystkim czytelnictwo… A zalety czytania książek są ogromne: wzbogacają słownictwo, poszerzają wiedzę, rozwijają wyobraźnię, etc. Tegoroczna lektura w dzisiejszych czasach stawia przed każdym z nas istotne i jednocześnie trudne pytanie: „Quo vadis”? – mówi Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Lektura „Quo vadis” została wybrana w głosowaniu internetowym konkurując z pięcioma pozycjami. Wygrała z „Chłopami” Władysława Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej. Pierwsze wydanie „Quo vadis” ukazało się w Krakowie w 1896 r. Książka odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony