Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie: Sytuacja na węźle warszawskim jest jeszcze gorsza

Michał Szymajda 14.03.2023 4,7k

Koleje Mazowieckie: Sytuacja na węźle warszawskim jest jeszcze gorsza
Widok na stację Warszawa Gdańska z fotela maszynistyFot. ms. rynek kolejowy
Pociągi w Warszawie dramatycznie się spóźniają od momentu wprowadzenia marcowej korekty. Koleje Mazowieckie przesłały oświadczenie do "Rynku Kolejowego". Oczekują podjęcie przez PKP PLK zdecydowanych działań. Publikujemy je w całości.
Od 12 marca 2023 r. została wdrożona pierwsza planowa korekta rozkładu jazdy pociągów 2022/2023, wprowadzająca znaczące zmiany w ruchu pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia oraz całego warszawskiego węzła kolejowego. Zmiana jest spowodowana m.in. prowadzoną przebudową stacji Warszawa Zachodnia przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która w głównej mierze polega na przekierowaniu większości pociągów pasażerskich na tzw. obwodową linię kolejową, do stacji Warszawa Gdańska.

- Jako przedstawiciel Spółki KM, gwarantuję, że na bieżąco monitorujemy sytuację, która wywołała daleko idące perturbacje w realizacji rozkładu jazdy na praktycznie wszystkich liniach kolejowych w obrębie województwa mazowieckiego - napisał Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

W poniedziałek, 13 marca, opóźnione były 94 pociągi KM, które planowo przejeżdżają przez stację Warszawa Zachodnia. Dzisiaj, 14 marca, sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Opóźnienia pociągów wynoszą nawet 100 minut.

- Ze względu na powyższe utrudnienia wystosowaliśmy pismo do zarządcy infrastruktury w celu podjęcia pilnych i zdecydowanych działań, które pozwolą Spółce KM realizować usługi przewozowe, a podróżnym zagwarantują podróż punktualnie i w jak najlepszej jakości. Oczekujemy na jednoznaczne stanowisko PKP PLK - dodał Grajda. - Jako przewoźnik bardzo serdecznie przepraszamy i mamy nadzieję, że sytuacja wróci do normy w możliwie jak najkrótszym czasie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony