Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie przewożą wracających pielgrzymów z ŚDM

inf. prasowa 01.08.2016 143

Koleje Mazowieckie przewożą wracających pielgrzymów z ŚDM
fot. Łukasz Kuś
Dziś przyjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich z pielgrzymami wracającymi ze Światowych Dni Młodzieży. Wczesnym rankiem dotarły pierwsze pociągi jadące do Warszawy i Radomia.
Pierwsze pociągi wyjechały z Krakowa wczoraj tuż przed północą. Dziś do Warszawy przyjadą kolejne grupy. Ostatni pociąg odwożący uczestników Światowych Dni Młodzieży dotrze do Warszawy w nocy z poniedziałku na wtorek. Więcej informacji o przejazdach pociągów specjalnych na Rynku Kolejowym tutaj.

W Krakowie odjazdu pielgrzymów osobiście doglądał Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich. – Miałem przyjemność podróżować z pielgrzymami pierwszym pociągiem do Krakowa, a teraz jestem tutaj, towarzysząc im w podróży powrotnej. A jest tak, jak już wcześniej powiedziałem na konferencji przed Światowymi Dniami Młodzieży, że kolej łączy. Dziś wiem, że nie tylko Mazowsze ze stolicą, pielgrzymów z Krakowem, ale przede wszystkim łączy nas wszystkich – powiedział Dariusz Grajda. 

Z kolei w Warszawie na pielgrzymów czekał Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich. – Jako przewoźnik jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak sprawnie udało się zorganizować dojazd pielgrzymów z Warszawy i Radomia do Krakowa i z powrotem. Mamy nadzieję, że podróż Kolejami Mazowieckimi będzie dla nich dodatkowym miłym wspomnieniem z pobytu w Polsce. Jednocześnie dziękuję wszystkim pracownikom Kolei Mazowieckich, którzy byli zaangażowani w organizację podróży dla tak licznej grupy pielgrzymów – powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie uruchomiły 19 pociągów na zlecenie Archidiecezji Warszawskiej oraz Diecezji Warszawsko-Praskiej i Radomskiej – z Warszawy i Radomia do Krakowa i Podłęża. W sumie przewieziono prawie 20 tys. osób. Pielgrzymi podróżowali nowoczesnymi pociągami piętrowymi, w których znajdował się ratownik medyczny oraz pracownicy ochrony.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony