Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie przewiozły o ponad milion pasażerów więcej

inf. prasowa 23.01.2018 1,8k

Koleje Mazowieckie przewiozły o ponad milion pasażerów więcej
Fot. Adam Kilian
Największy samorządowy przewoźnik jest bardzo zadowolony z wyniku przewozowego za 2017 rok. Mimo rozpoczęcia modernizacji linii 447 oraz 7, spółka przewiozła o ponad milion pasażerów więcej niż w 2016 roku.
Przypomnijmy, że w roku 2016 Koleje Mazowieckie przewiozły 60,9 mln podróżnych. W 2017 roku było to już 62 miliony pasażerów. Wciąż jest to jednak mniej niż 63,2 mln z 2015 roku. Jak podkreśla przewoźnik, miniony rok nie był łatwy, ponieważ trzeba było wprowadzić komunikację zastępczą na jednej z najbardziej obleganych linii, tj. linii 447, gdzie od kilku miesięcy trwa zamknięcie odcinka z Warszawy Włochy do Grodziska Mazowieckiego. Z podobnym problemem przewoźnik i jego klienci borykali się, jeśli chodzi o linię nr 7 na odcinku Dęblin – Pilawa, gdzie także trwają intensywne prace modernizacyjne.

– Miniony rok uważam za bardzo pomyślny. Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się wyniku, który nie odbiegałby zbytnio od tego, co uzyskaliśmy na koniec 2016 r. Ale skok aż o ponad milion podróżnych jest dla nas w spółce informacją wyjątkowo radosną. Jesteśmy w pełni świadomi tego, z jakimi trudnościami zmagają się nasi podróżni. A jednak bez modernizacji infrastruktury nie ma mowy o sprawnie działającym pasażerskim transporcie kolejowym – powiedział Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

– Musimy uzbroić się w cierpliwość. Dostrzegamy i doceniamy tę cierpliwość naszych podróżnych. I to właśnie wynik przewozowy za 2017 r. jest jej najlepszym dowodem, ale też dowodem ich lojalności. Dziękujemy. To dla nas powód do dumy i zobowiązanie – podkreślił.

Jak mówi prezes KM, trudno jest obiecywać, że sytuacja natychmiast się zmieni, ponieważ to nie od przewoźnika zależy skrócenie czasu realizacji inwestycji zarządcy infrastruktury. – Do chwili zakończenia prac modernizacyjnych nie możemy też wznowić ruchu pociągów na liniach, gdzie prace są na najbardziej zaawansowanym etapie. Ale możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, by to, co leży w naszych kompetencjach, było realizowane na najwyższym poziomie. Możemy także zapewnić, że po zakończeniu remontów będzie się podróżowało po prostu lepiej. Mówię to także w kontekście naszych planów dotyczących zakupu 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. To będzie poważny krok ku poprawie jakości podróży oraz naszej oferty przewozowej – podsumowuje prezes KM.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony