Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie pozbywają się spalinowych VT628

Michał Szymajda 21.03.2019 7,7k

Koleje Mazowieckie pozbywają się spalinowych VT628
Fot. Krzysztof Maria Różański, CC BY-SA 3.0
Dwa spalinowe zespoły trakcyjne VT628 zostały wycofane z zasobów Kolei Mazowieckich i wystawione na sprzedaż. Dysponentem pojazdów jest Mazowiecka Spółka Taborowa z Sochaczewa.
Dwuczłonowe VT628, wyprodukowane w 1974 roku, znalazły się na stanie mazowieckiej spółki w 2005 roku, wraz z jednoczonowymi VT627. Dzięki zakupowi starych, ale wygodnych i stosunkowo mało awaryjnych pojazdów z DB Regio, możliwe stało się uruchamianie połączeń na niezelektryfikowanych, mniej uczęszczanych liniach na Mazowszu. Właścicielem pojazdów formalnie pozostaje Mazowiecka Spółka Taborowa z siedzibą w Sochaczewie, która pojazdy sprowadziła i wynajęła Kolejom Mazowieckim. Jej prezesem jest Czesław Sulima, który w Kolejach Mazowieckich pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora technicznego.

Oba pojazdy nie posiadają aktualnych przeglądów i napraw a z eksploatacji zostały wyłączone w połowie 2015 roku. Cena wywoławcza pojazdów to 135 tysięcy zł. za pojazd z mniejszym przebiegiem, lub 130 tysięcy zł. za pojazd z przebiegiem większym. Oferty można składać do 9 kwietnia 2019 r. w sochaczewskiej siedzibie MST.

Koleje Mazowieckie posiadają jeszcze jeden, ostatni sprawny pociąg VT628. – Dzierżawimy jeden taki pojazd, który służy nam jako rezerwa – powiedziała Donata Nowakowska, rzeczniczka KM. Ponadto przewoźnik wciąż eksploatuje cztery sztuki jednoczłonowych VT627. Te niezwykle klimatyczne pojazdy można spotkać na bocznych liniach na północ i wschód od Warszawy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony