Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie: pociągi na ŚDM ze wzmocnioną załogą

Łukasz Kuś 19.07.2016 319

Koleje Mazowieckie: pociągi na ŚDM ze wzmocnioną załogą
fot. Jakub Murat CC BY-SA 4.0
Koleje Mazowieckie uruchomią 19 pociągów specjalnych na czas Światowych Dni Młodzieży. Pociągi będą miały zwiększoną liczbę pracowników i zatrudnionych na ten czas ochroniarzy. Bezpłatny przewóz wolontariuszy i pielgrzymów zapewnią też WKD i warszawski ZTM.
Podczas Dni w Diecezjach (20-25 lipca) uczestnicy (goście z zagranicy), wolontariusze, koordynatorzy wolontariuszy, organizatorzy będą mogli korzystać z nieodpłatnych przejazdów w komunikacji miejskiej w I i II strefie ZTM, pociągami Kolei Mazowieckich oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Osoby te wyposażone będą w odpowiednie identyfikatory.

Ponad to od 15 lipca do 7 sierpnia wolontariusze, koordynatorzy wolontariuszy, organizatorzy i wolontariusze – opiekunowie z Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko–Praskiej posiadające specjalne identyfikatory mogą nieodpłatnie jeździć środkami komunikacji miejskie ZTM w obu strefach, pociągami KM na terenie województwa oraz pociągami WKD

– Mówi się, że kolej łączy, Koleje Mazowieckie łączą województwo z Warszawą. Chcemy także połączyć pielgrzymów z zagranicy z Mazowszem, a następnie z Krakowem. Dla osób posiadających identyfikatory poruszanie się po województwie pociągami będzie nieodpłatne. Tak odbywa się to na całym świecie na przykład na europejskich spotkania młodzieży. Ważną sprawą jest przewiezienie gości do Krakowa. Koleje Mazowieckie przewiozą blisko 20 tysięcy osób w obie strony – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

W tym celu przewoźnik uruchomimy 19 pociągów specjalnych złożonych ze składów wagonowych piętrowych. Wyjazdy do Krakowa rozpoczną się od poniedziałku 25 lipca.

– Pociągi specjalne uruchomimy na podstawie umowy cywilna – prawnej zawartej z diecezjami: warszawską, warszawsko – praską i radomską. Codziennie będzie odjeżdżał jeden lub dwa pociągi w kierunku Krakowa. Po mszy z udziałem papieża Franciszka rozpoczną się powroty. Pociągi zabezpieczamy na trzy sposoby. Po pierwsze zapewnimy zwiększoną obsługę kierowników i konduktorów. W pociągach dodatkowo będą wynajęte firmy ochroniarskie. Po trzecie pociągi będą specjalnie oznaczone, by wiadomo było jak dojechać i wrócić. Dla osób które chcą pojechać na ŚDM a nie mają rezerwacji biletu jest jeszcze możliwość podróży pociągiem Dragon, który jeździ do Krakowa codziennie. Dragon będzie odwołany tylko w dniu kiedy kończą się uroczystości – poinformował Grajda.

Województwo mazowieckie przygotowało na czas  ŚDM szereg działań promocyjnych. Dostępny jest już specjalny przewodnik "Mazowsze Przeżyj i Poczuj", specjalna aplikacja mobilna zaprojektowana z myślą o pielgrzymach. Uczestnicy ŚDM po okazaniu identyfikatorów będa mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i zwiedzać Muzeum Wsi Radomskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony