Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie odebrały pierwsze Flirty z piątej umowy wykonawczej

inf. pras oprac. JM 27.02.2023 3k

Koleje Mazowieckie odebrały pierwsze Flirty z piątej umowy wykonawczej
fot. Stadler
Już ponad dwie trzecie rekordowej umowy zawartej przez Koleje Mazowieckie z firmą Stadler Polska w 2018 r. zostało zrealizowane. W ostatnich dniach lutego park taborowy KM powiększył się o dwa nowoczesne pojazdy typu Flirt 3. Tym samym Spółka KM ma już 47 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii ER160.
Koleje Mazowieckie do końca ubiegłego roku odebrały łącznie 45 ezt serii ER160. 27 lutego w Sekcji Naprawi Eksploatacji Taboru w Tłuszczu zostały podpisane końcowe protokoły techniczne pojazdów o numerach 46 oraz 47 z piątej umowy wykonawczej, w ramach której będzie dostarczonych 16 kolejnych Flirtów. Jak informuje przewoźnik, zostaną one skierowane do obsługi połączeń na linii Warszawa – Tłuszcz. Wartość tej umowy to ponad 530 mln zł brutto, a jej dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 wynosi ponad 215 mln zł.

– Zrealizowaliśmy już znaczną część podpisanego kontraktu, co jest niebagatelnym sukcesem Spółki. W naszym parku taborowym mamy już 47 nowoczesnych Flirtów. Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z firmą Stadler możemy stale rozwijać się jako przewoźnik pasażerski i zapewniać coraz lepsze oraz bezpieczniejsze warunki podróży na Mazowszu. W ubiegłym roku ponownie stanęliśmy na podium, zajmując drugie miejsce w kraju pod względem liczby przewiezionych podróżnych. Tym samym odzyskaliśmy prawie 95% pasażerów z 2019 r., czyli ostatniego roku sprzed pandemii. Kolejne nowoczesne pojazdy to bardzo duża szansa na dalszy wzrost liczby podróżnych, którzy cenią sobie czas dojazdu do pracy czy szkoły w komfortowych i proekologicznych warunkach – powiedział Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny KM cytowany w komunikacie.

Nowoczesne Flirty sukcesywnie zastępują pojazdy starszego typu, które są wycofywane. – Wraz z przekazaniem dwóch nowych ezt Flirt rozpoczynamy dostawy 16 pojazdów z piątej, ostatniej już umowy wykonawczej z Kolejami Mazowieckimi w ramach zawartej w 2018 roku umowy ramowej. Bardzo się cieszę, że nasze nowoczesne, energooszczędne i komfortowe pojazdy będą wozić pasażerów na kolejnej trasie Mazowsza – na odcinku Warszawa – Tłuszcz. Jestem przekonany, że przypadną do gustu podróżującym. Dziękuję Kolejom Mazowieckim za dobrą współpracę. Wspólnie tworzymy nowoczesną, bezpieczną i przyjazną dla pasażerów kolej – powiedział Tomasz Prejs, prezes zarządu Stadler Polska.

Przypomnijmy, że umowa ramowa dotyczy zakupu 61 pojazdów typu ER160 Flirt3, a jej wartość to ponad 2 mld zł. Już w drugiej połowie tego roku będziemy posiadali wszystkie zamówione pojazdy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony