Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie obniżają ceny biletów na niektórych trasach, podwyższają na innych

Michał Szymajda 21.12.2022 3,9k

Koleje Mazowieckie obniżają ceny biletów na niektórych trasach, podwyższają na innych
Fot. Koleje Mazowieckie
Miły świąteczny prezent dla pasażerów Kolei Mazowieckich kursujących na pięciu trasach z dala od stolicy. Spółka, aby poprawić frekwencje w pociągach, decyduje się na obniżkę cen biletów. Jednocześnie jednak likwiduje oferty specjalne na innych liniach. W niektórych przypadkach będzie to skutkowało dość drastycznym wzrostem cen.
- Od 1 stycznia 2023 r. podróżni będą mogli skorzystać z nowej oferty specjalnej, której ceny biletów zostaną obniżone od 25% do nawet 35% - czytamy w komunikacie biura prasowego mazowieckiego przewoźnika.

Oferta będzie obowiązywała na 5. trasach:
• Drzewica – Radom Główny – Dęblin,
• Kutno – Płock – Sierpc – Nasielsk,
• Siedlce – Czeremcha,
• Tłuszcz – Ostrołęka,
• Małknia – Czyżew.

Sprawdziliśmy jak będą się kształtować ceny w praktyce. I tak na przykład za bilet normalny na trasie Tłuszcz - Ostrołęka zapłacimy po 1 stycznia 15,73 zł (obecnie 17,70) za przejazd z Radomia do Dęblin tylko  12,80 (obecnie 19,70), a na trasie z Małkini do Czyżewa 9,38 zamiast 13,60. Ale są też złe informacje.

- Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2023 r. przestają obowiązywać następujące oferty specjalne: Warszawa Zachodnia – Otwock, Warszawa Wschodnia – Płock/Gostynin, Warszawa Wschodnia – Góra Kalwaria, Warszawa Rembertów – Warszawa Włochy - napisała spółka, która dodaje, że jeśli chodzi o Warszawę i jej okolice, to pasażerowie w dalszym ciągu będą mogli podróżować taniej do Otwocka, Góry Kalwarii, Warszawy Rembertów czy Warszawy Włochy, korzystając z obowiązujących w Obszarze Metropolitalnym Warszawy ofert z opłatami zryczałtowanymi lub oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Zakres oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” obejmuje w całości lub częściowo wszystkie ww. odcinki.”

W praktyce oznacza to, że więcej za bilety w obszarze Warszawy i najbliższych okolic (np. Otwocka) nie zapłacą Ci, którzy korzystają z biletów miesięcznych lub okresowych ZTMu, a także Ci, którzy korzystając z pociągów KM wykorzystają w tym celu bilet jednorazowy ZTM (obecnie, w związku z remontem warszawskiej linii średnicowej na większości kolejowych tras w Warszawie można korzystać w pociągach KM z biletów ZTM).

Sprawa ma się gorzej, jeśli chodzi np. o pociągi do Płocka. Obecnie bilet z Warszawy do tego miasta kosztuje tylko 25,90. Po 1 stycznia zdrożeje aż do 41,40.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony