Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie: Nie wiemy kto i co zrekompensuje nam wzrost cen energii

Michał Szymajda 30.11.2018 4,1k

Koleje Mazowieckie: Nie wiemy kto i co zrekompensuje nam wzrost cen energii
Pociąg KM dojeżdża do Warszawy ZachodniejFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
– Nie ma na dzień dzisiejszy decyzji o podwyżkach cen biletów w Kolejach Mazowieckich. Zgodę na takie rzeczy wydaje organizator, czyli samorząd województwa – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.
Jak duża będzie podwyżka cen energii? Wygląda na to, że ogromna. – PKP Energetyka poinformowało, że za jedną megawatogodzinę będziemy teraz płacić 470 zł, a dotąd kosztowała ona 250 zł. Rocznie Koleje Mazowieckie płacą za energię elektryczną około 105–110 mln złotych i jest to, po opłatach za dostęp do infrastruktury, druga najważniejsza pozycja kosztowa. Tak duży wzrost opłat jest trudny do udźwignięcia dla samorządu, byłby też szkodliwy, jeśli chcielibyśmy zrekompensować to wpływami z biletów. Nie da się bowiem podwyższać cen biletów i zachęcać jednocześnie do podróży pociągiem – ocenił Grajda.

Na razie nie ma pomysłów, co zrobić z podwyżką. – Być może będą jakieś rządowe rozwiązania? – Zastanawiał się głośno członek zarządu Kolei Mazowieckich. Ma ku temu przesłanki. W ostatnich dniach PKP Cargo poinformowało, że rosnące koszty zakupu energii zrekompensuje im w jakimś stopniu obniżka kosztów dostępu do infrastruktury, która wyniesie 3%.

Spory tekst na temat podwyżek cen energii i możliwych tego konsekwencjach publikujemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony