Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie mają już 35 Flirtów III

inf. pras. 26.07.2022 3k

Koleje Mazowieckie mają już 35 Flirtów III
Flirt w nowej sochaczewskiej hali obsługowej Fot. ms
Pomimo sezonu wakacyjno-urlopowego trwają odbiory kolejnych pojazdów. 25 lipca w sekcji Grochów odbył się odbiór techniczny 35. nowoczesnego ezt Flirt serii ER160.
Koleje Mazowieckie odebrały kolejny, 35. pojazd, który wyprodukowany został przez siedlecki zakład firmy Stadler Polska w ramach czwartej umowy wykonawczej zawartej w I kwartale 2021 r. Obejmuje ona produkcję 15 sztuk pojazdów FLIRT trzeciej generacji. Jej wartość to prawie 500 mln zł brutto, z czego dofinansowanie z POIiŚ 2014-2020 wyniosło około 158 mln zł.

– Kolejny odebrany Flirt to kolejny sukces spółki KM w realizacji założonej polityki taborowej. Zakupione i sukcesywnie dostarczane elektryczne zespoły trakcyjne będą służyły naszym pasażerom, dla których jednymi z najważniejszych czynników podróżowania są komfort i bezpieczeństwo. Liczymy na to, że współpraca między Kolejami Mazowieckimi a firmą Stadler Polska będzie nadal przebiegała bez większych zakłóceń i tak jak dotychczas, krok po kroku będziemy zbliżać się do zakończenia umowy – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny.

Dostarczane kolejno elektryczne zespoły trakcyjne Flirt najnowszej generacji znacząco wpływają na poprawę wizerunku spółki KM, jako nowoczesnego przewoźnika, dla którego priorytetem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wygody pasażerom. Zwiększająca się liczba połączeń obsługiwanych najnowocześniejszymi pojazdami istotnie przyczynia się do poprawy warunków jazdy podróżnych, którzy coraz chętniej wybierają pociągi, jako codzienny środek lokomocji.

– Budując nasze pojazdy stawiamy na efektywność energetyczną, niezawodność i bezpieczeństwo oraz najwyższy komfort pasażerów. Kolejny nowoczesny Flirt trafił właśnie do Kolei Mazowieckich. Cieszymy się, że poprzez dostawy naszych pojazdów mamy swój udział w poprawie warunków podróżowania koleją w regionie. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na podróż pociągiem. Atrakcyjna kolej to ważna alternatywa w czasie obecnych zawirowań na rynku i wysokich cen paliw – podkreśla Tomasz Prejs, prezes zarządu Stadler Polska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony