Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie i Polregio przywracają część połączeń

Jakub Madrjas 12.05.2020 3,2k

Koleje Mazowieckie i Polregio przywracają część połączeń
Fot. Koleje Mazowieckie
Koleje Mazowieckie przywracają część pociągów zawieszonych z powodu pandemii. Coraz więcej pociągów uruchamia też Polregio. 
Koleje Mazowieckie poinformowały, że przywracają część pociągów zawieszonych z powodu pandemii. Zaczną kursować od 18 maja. Na przesłanej przez przewoźnika liście jest kilkadziesiąt wznowionych połączeń. Można ją pobrać tutaj.

Już wcześniej informowaliśmy, że proces wznawiania zawieszonych połączeń rozpoczęło na zlecenie marszałków poszczególnych województw Polregio – najpierw na Pomorzu Zachodnim, potem w kolejnych województwach. Teraz przewoźnik postanowił "ubrać" przywracanie połączeń w akcję marketingową pod hasłem "Przywracamy dobre relacje". – W porozumieniu z władzami samorządów województw, które są organizatorem regionalnego transportu kolejowego, rozpoczęliśmy przywracanie połączeń kolejowych zawieszonych ze względu na epidemię koronawirusa. Opracowana procedura przywracania połączeń jest zgodna z planami przygotowanymi przez zarząd w ramach powołanego w trakcie epidemii Zespołu Zarządzania Kryzysowego Polregio oraz uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce – poinformował przewoźnik w komunikacie. Lista przywróconych połączeń w poszczególnych województwach jest dostępna na stronie PR.

– Dla tysięcy osób korzystających każdego dnia z naszej siatki krajowych połączeń Polregio, przywracanie częstszego kursowania pociągów oznacza powrót do codzienności, za którą wszyscy tęsknimy. Działając w ramach akcji „Przywracamy dobre relacje”, chcemy sprawić, aby powrót ten odbywał się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa zarówno dla podróżujących, jak i dla naszych pracowników – komentuje Krzysztof Zgorzelski – prezes Polregio cytowany w komunikacie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony