Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie i Arriva uruchomią pociągi na Pol’and’Rock Festival 2019

inf. pras., oprac ms 11.07.2019 6,3k

Koleje Mazowieckie i Arriva uruchomią pociągi na Pol’and’Rock Festival 2019
Fot. Romuald Stolnicki
Mieszkańcy Mazowsza oraz Kujaw i Pomorza, którzy zechcą wybrać się pociągiem na Pol’And’Rock Festival będą to mogli zrobić dzięki specjalnym pociągom.
Koleje Mazowieckie uruchomią pociąg, który będzie zestawiony z 8 wagonów piętrowych Bombardier i lokomotywy EU-47 Traxx.

– Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy od lat pomaga naszym szpitalom. Tym letnim koncertem fundacja chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrej woli. Dlatego dobrze by było, aby ci mieszkańcy Mazowsza, którzy chcą wziąć udział w koncercie, mieli w tym roku taką szansę. Koleje Mazowieckie im w tym pomogą – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Mazowieckie: w wagonach piętrowych zmieści się 1000 osób

– Nasze zaangażowanie w obsługę transportową festiwalu to kontynuacja wieloletniej współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas kolejnych Finałów. Jednorazowo możemy zabrać 1000 osób i tyle samo przywieźć do Warszawy po zakończeniu festiwalu. Jeśli to połączenie zapełni się i będzie potrzeba uruchomienia dodatkowego pociągu, to jesteśmy gotowi do podjęcia takich działań – dodał Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Kostrzyn nad Odrą pojedzie 31 lipca 2019 r., a powrotny zostanie uruchomiony 4 sierpnia. Pociągi są już zamówione w PKP PLK, trwa jeszcze praca nad ostatecznym kształtem rozkładu jazdy. Bilety na pociągi będzie można kupić od 16 lipca wyłącznie przez Internet, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl. Koszt biletu jednorazowego na przejazd pociągiem KM „tam i z powrotem” wg taryfy normalnej to 199 zł. Uczniowie zapłacą 125,37 zł, a studenci – 97,51 zł. Kontrola biletów będzie odbywała się przy wejściu do pociągu. Na pokładzie będzie obecny ratownik medyczny. Zostanie także wzmocniona obsada drużyny konduktorskiej.

Arriva także dojedzie do Kostrzyna

Także samorząd województwa kujawsko-pomorskiego dogadał się z prywatnym przewoźnikiem kolejowym – Arriva RP i wspólnie uruchomi specjalne pociągi, którymi będzie można bezpośrednio dojechać na 25. Pol’and’Rock Festival. Sprzedaż biletów rusza już w najbliższą środę (17 lipca).

– To jeden z największych w Polsce letnich festiwali, gromadzący tysiące młodych ludzi z kraju i zagranicy, wydarzenie, na które jego uczestnicy czekają przez cały rok. Wielu z nich to mieszkańcy naszego województwa. Chcemy ułatwić im dojazd do Kostrzyna i umożliwić bezpieczny powrót do domu – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Specjalne pociągi uruchomione zostaną 31 lipca, czyli na dzień przed rozpoczęciem tegorocznego festiwalu i kursować będą przez 4 dni (w środę 31 lipca, czwartek 1 sierpnia, sobotę 3 sierpnia i niedzielę 4 sierpnia). Pociągi relacji Toruń Główny – Kostrzyn i Kostrzyn – Toruń Główny przeznaczone są dla mieszkańców województwa i zatrzymywać się będą wyłącznie na 3 stacjach: Toruń Główny, Bydgoszcz Główna i Kostrzyn. Pełen rozkład jazdy można sprawdzić tutaj

Arriva zachęca do skorzystania z promocji, oferując bilet tam i z powrotem w niższej cenie. Część dochodów ze sprzedaży biletów trafi na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uruchomienie specjalnych kursów pociągów na Pol’and’Rock Festival możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Bilety można będzie nabyć na stronie internetowej www.arriva.pl, na portalu www.e-podroznik.pl lub poprzez aplikację mobilną na telefony komórkowe Arriva Rail. Bilety dostępne będą także w kasach biletowych Arriva RP na dworcach Bydgoszcz Główna, Grudziądz i Świekatowo (powiat świecki) oraz bezpośrednio u obsługi pociągu.

Konieczność uruchomienia specjalnych pociągów na Pol'and'Rock Festiwal wynikła po tym, jak Przewozy Regionalne poinformowały, że w 2019 roku specjalnych pociągów na festiwal nie uruchomią

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony