Partnerzy serwisu:

Koleje Mazowieckie bez nowej siedziby. Co dalej z pechową inwestycją?

Jakub Madrjas 20.01.2021 4,4k

Koleje Mazowieckie bez nowej siedziby. Co dalej z pechową inwestycją?
Fot. Google Maps
Nie było chętnych na zakup wartej dziesiątki milionów złotych nieruchomości w Warszawie, którą na sprzedaż wystawiły Koleje Mazowieckie. Siedem lat temu kupiono ją z myślą o przeniesieniu biur spółki z wynajmowanego biurowca przy Warszawie Wschodniej.
O sprawie napisała niedawno Gazeta Stołeczna, zwróciwszy uwagę na fakt, że na wyświetlaczach w pociągach Kolei Mazowieckich pojawiło się bardzo nietypowe ogłoszenie – o sprzedaży nieruchomości przy ul. Solec 57. Jak się okazało, było to ogłoszenie własne spółki. Zakończyło się zresztą niepowodzeniem – do przetargu nie zgłosił się żaden chętny (cena wywoławcza wynosiła 34 mln 25 tys. zł).

Koleje Mazowieckie kupiły budynek w 2014 roku w przetargu ustnym z przeznaczeniem pod siedzibę spółki za 22 mln od swojego właściciela, czyli Urzędu Marszałkowskiego. Wcześniej było tu Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Potem zaczął się wart 12 mln zł remont, który miał się zakończyć pod koniec 2016 roku. Przewoźnik miał się tu przenieść z dzierżawionej obecnie od PKP SA siedziby przy ul. Lubelskiej 26 (przy samej stacji Warszawa Wschodnia), która jest zbyt "mała i przestarzała" na jego potrzeby.

– Głównym powodem pozostawienia siedziby spółki KM w dotychczasowej lokalizacji jest niezakończony remont budynku przy ul. Solec 57 w Warszawie z uwagi na rozwiązanie umowy z Generalnym Wykonawcą prac – informuje „Rynek Kolejowy” rzeczniczka KM Donata Nowakowska. Jak dodaje, umowę na remont i przebudowę, podpisaną z firmą Erekta Budownictwo we wrześniu 2015 roku, zerwano w lutym 2017 roku z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Co dalej? – Spółka rozważa zarówno sprzedaż, jak i dokończenie remontu budynku przy ul. Solec 57 w Warszawie – podsumowuje Nowakowska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony