Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie w ofercie Wspólny Bilet

inf. pras. PKP SA, oprac. ms. 20.12.2018 3k

Koleje Małopolskie w ofercie Wspólny Bilet
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Od 20 grudnia Wspólny Bilet obowiązuje także w Kolejach Małopolskich. To drugi obok Przewozów Regionalnych przewoźnik obsługujący regionalne i aglomeracyjne połączenia kolejowe w Małopolsce.
– Funkcjonowanie na rynku wielu przewoźników kolejowych nie musi i nie powinno oznaczać trudności dla pasażerów. Przez lata wiele mówiło się o potrzebie integracji taryfowej na kolei, ale niewiele działań podejmowano, by dokonać realnych, odczuwalnych przez pasażera zmian. 9 grudnia tego roku Wspólny Bilet stał się faktem, co jest dużym sukcesem wszystkich podmiotów zaangażowanych w stworzenie tej oferty – podsumował Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SA

Podstawą Wspólnego Biletu jest jedna taryfa obowiązująca u wszystkich przewoźników kolejowych, którzy wprowadzili tę ofertę. Taryfa ma charakter degresywny, co oznacza, że sposób naliczenia ceny biletu opiera się na prostej zasadzie: „im dalej jedziesz, tym mniej płacisz za kolejne kilometry pokonywanej trasy”. Dzięki temu Wspólny Bilet to propozycja szczególnie atrakcyjna dla pasażerów podróżujących na dłuższych trasach oraz wybierających podróże z przesiadkami, realizowane pociągami różnych przewoźników. Warto podkreślić, że Wspólny Bilet to nowa, dodatkowa oferta, a pasażerowie w dalszym ciągu będą mogli korzystać np. z promocji oferowanych przez przewoźników w regionach i na konkretnych trasach.

Inicjatorem wdrożenia Wspólnego Biletu było Ministerstwo Infrastruktury, a od strony technicznej za jego przygotowanie odpowiedzialna jest spółka PKP Informatyka, która zintegrowała i ustandaryzowała proces sprzedaży biletów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony