Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie też chcą wydzierżawić dwa ezety

Jakub Madrjas 07.02.2020 2,7k

Koleje Małopolskie też chcą wydzierżawić dwa ezety
Fot. FPS
Koleje Małopolskie dołączają do przewoźników pasażerskich chcących wynająć zespoły trakcyjne do końca tego roku. Potrzebują dwóch trójczłonowych jednostek o prędkości maksymalnej 120 km/h.
Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg na dzierżawę dwóch ezetów od 15 marca do końca tego roku. Dostarczone pociągi muszą być tej samej serii, kompatybilne i współpracujące między sobą w zakresie trakcji wielokrotnej. Liczbę członów pojedynczego zespołu określono na co najmniej trzy. Zapisano możliwość wykonania uproszczonej próby hamulca możliwe z panelu operatorskiego w kabinie maszynisty, a prędkość eksploatacyjna pojazdów ma być nie mniejsza niż 120 km/h.

Liczba miejsc w pojeździe nie mniejsza niż 300, w tym siedzących nie mniejsza niż 150 (dla obliczenia liczby miejsc stojących należy przyjąć wskaźnik 4 osoby/m2), napęd pojazdu – realizowany silnikami trakcyjnymi asynchronicznymi prądu przemiennego o łącznej mocy dla pojedynczego pojazdu min. 900 kW oraz wyposażone w co najmniej 1 toaletę w systemie zamkniętym, przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. To wyklucza pojazdy 14WE, na których wynajem mają ochotę Koleje Śląskie i SKM Warszawa

Pojazdy muszą być wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny maszynisty, cyfrowy monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Ciekawy jest zapis o możliwości montażu co najmniej jednego automatu biletowego. Jedynym kryterium wyboru dostawcy jest cena. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony