Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie świętują 10-milionowego pasażera

inf. prasowa 10.08.2017 1,7k

arrow
arrow
Koleje Małopolskie świętują 10-milionowego pasażera
Fot. UMWM
Koleje Małopolskie świętują 10-milionowego pasażera
Koleje Małopolskie świętują 10-milionowego pasażera
Tylko dwa lata i siedem miesięcy wystarczyło Kolejom Małopolskim – spółce Województwa Małopolskiego, by na pokładach nowoczesnych pociągów przewieźć aż 10 mln pasażerów. Szczęśliwy, dziesięciomilionowy bilet kupiła dziś w pociągu jadącym z Tarnowa do Krakowa mieszkanka podtarnowskich Błoni, pani Beata Kawula.
– W ciągu ostatnich lat na małopolskich torach dokonała się prawdziwa rewolucja. Jest ona wynikiem naszych konsekwentnych działań, by podnieść jakość oferty przewozowej w regionie. Dziś nie trzeba nikogo przekonywać, że kolej jest transportem przyszłości i warto w nią inwestować. Rocznie z pociągów jeżdżących po regionie korzysta prawie 12 mln pasażerów. Warto dodać, że jeszcze trzy lata temu ich liczba nie przekraczała nawet 5,5 mln – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób podróżujących pociągami wojewódzkiej spółki, która rozpoczęła swoją działalność przewozową w grudniu 2014 r. na trasie SKA 1 Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia. Od tego czasu Koleje Małopolskie zaczęły obsługiwać kolejne linie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. 28 września 2015 roku pociągi spółki wyjechały na trasę Kraków Główny – Lotnisko, 13 grudnia 2015 r. zaczęły obsługiwać linię SKA 2 Kraków Główny – Miechów/Sędziszów natomiast 11 grudnia zeszłego roku uruchomiono niezwykle popularną wśród pasażerów SKA 3 z Krakowa do Tarnowa (i dalej do Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju).

Oferta przewozowa Kolei Małopolskich od początku cieszy się dużą popularnością. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy od pierwszego kursu w grudniu 2014 r. pociągi KMŁ przewiozły na swoich pokładach pół miliona pasażerów. Po szesnastu miesiącach świętowano przejazd trzech milionów podróżnych, a dokładnie po dwóch latach, siedmiu miesiącach i dwudziestu sześciu dniach trasę z Tarnowa do Krakowa pokonał dziesięciomilionowy pasażer.

Dobrą sytuację wojewódzkiego przewoźnika widać też w ujęciu rocznym. Tylko w ciągu pierwszych szczęściu miesięcy tego roku liczba osób korzystających z usług Kolei Małopolskich przekroczyła 2,8 mln. To o 42% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik ten plasuje spółkę województwa na drugim miejscu pod względem wzrostu liczby obsłużonych pasażerów spośród wszystkich polskich przewoźników kolejowych. Imponujące są także dane dobowe – każdego dnia do pociągów uruchamianych przez samorządowego przewoźnika wsiada średnio 15,5 tys. osób.

Średnia liczba pasażerów przewożonych miesięcznie na poszczególnych trasach SKA:
• Kraków Główny – Kraków Lotnisko – 170 tys. pasażerów
• Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia –180 tys. pasażerów
• Kraków – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica – 122 tys. pasażerów
• Kraków Główny – Miechów/Sędziszów – 90 tys. pasażerów

Aby zaoferować podróżnym jak najlepszą ofertę przewozową dostosowaną do indywidualnych potrzeb, od 1 sierpnia pociągami Kolei Małopolskich można jeździć na tzw. wspólnym bilecie samorządowym. Umożliwia on pasażerom podróż po terenie 12 województw, 62 liniami kolejowymi na jednym – 24 godzinnym bilecie kolejowym. Oprócz KMŁ w tę pionierską inicjatywę włączyły się także Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Arriva.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony