Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie zrezygnują z pomysłu spowiedzi w pociągu? Decyzja w najbliższych dniach [aktualizacja]

Jakub Madrjas 29.11.2018 8,8k

Koleje Małopolskie zrezygnują z pomysłu spowiedzi w pociągu? Decyzja w najbliższych dniach [aktualizacja]
Fot. Koleje Małopolskie
Wczoraj pojawiły się informacje o planowanej przed Bożym Narodzeniem spowiedzi na pokładzie pociągów Kolei Małopolskich. Spółka podkreśla, że nigdy nie zatwierdziła tego pomysłu do realizacji.
Spowiedź miała być prowadzona w dniach 21 i 24 grudnia, w wybranych pociągach Kolei Małopolskich. Spółka poinformowała o tym lokalne media. – W najbliższym czasie będziemy przekazywać dokładne informację, w których dokładnie pociągach pojawią się duchowni, którzy prowadzić będą spowiedź – cytuje informację uzyskaną w Kolejach Małopolskich "Dziennik Polski". 

Zapowiedź wywołała mieszane reakcje. Pomysł skrytykował m.in. były marszałek województwa Marek Sowa, obecnie poseł Nowoczesnej. Szereg negatywnych reakcji spowodował, że samorządowa spółka zaczyna się dystansować od swojego pomysłu. Jak dowiedział się w Kolejach Małopolskich "Rynek Kolejowy", w tej sytuacji jest prawie pewne, że nie będzie on realizowany. 

– W związku z pojawiającymi się w różnych mediach informacjami o planowanej spowiedzi przedświątecznej w pociągach Kolei Małopolskich, informujemy, iż temat ten przekazany przez podróżnych był rozpatrywany przez zarząd spółki, ale nie zostały podjęte kroki celem jego realizacji – czytamy w oświadczeniu opublikowanym dziś na Facebooku KMŁ

Aktualizacja: Nic nie jest przesądzone, decyzja w najbliższych dniach

Prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy mówi „Rynkowi Kolejowemu”, że pomysł spowiedzi w pociągu pojawił się w spółce już we wrześniu. – Spółka prowadzi szereg akcji marketingowych. W Andrzejki będą prezenty dla Andrzejów, będziemy rozdawać gadżety na Mikołajki. To był kolejny rozważany event – mówi Stawowy.

Prezes przyznaje, że temat jest „kontrowersyjny” ale podkreśla, że nie podjęto decyzji o realizacji pomysłu. – Rozmawialiśmy o tym m. in. z Dominikanami, którzy byli bardzo zainteresowani, ale to były wstępne rozmowy – zaznacza dodając, że nie ustalono nawet rozwiązań problemów technicznych, takich jak umieszczenie konfesjonału w pociągu czy zapewnienie intymności spowiedzi.

Co jednak z rozdziałem Kościoła i Państwa? Czy takie działanie nie naruszałoby tej zasady (Art. 25. ust. 2 Konstytucji - przyp. JM)? – Traktowaliśmy ten pomysł wyłącznie jako event marketingowy, a nie stałą współpracę i raczej mieliśmy zrezygnować z tego pomysłu. Nasz pracownik zupełnie niepotrzebnie powiedział o nim dziennikarzowi – stwierdził Stawowy.

Jak poinformował prezes Kolei Małopolskich, decyzja w sprawie przyszłości projektu spowiedzi w pociągach zapadnie "w najbliższych dniach".Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony