Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie pytają pasażerów o to, jakich pociągów oczekują

Michał Szymajda 15.03.2018 3,5k

Koleje Małopolskie pytają pasażerów o to, jakich pociągów oczekują
Impuls Kolei MałopolskichFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Dzięki unijnym pieniądzom przyznanym przez CUPT Koleje Małopolskie wzbogacą się o nowy tabor. Przewoźnik pyta pasażerów, jakich udogodnień w pociągach oczekują.
Co prawda w nowoczesnym taborze wnętrze jest bardzo przyjazne podróżnym, jednak aby być pewnym, że planowane do zakupu 4 ezt spełnią oczekiwania podróżnych, Koleje Małopolskie pytają swoich pasażerów o oczekiwany standard wyposażenia.

– Już dziś małopolska flota pociągów jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Pojazdy jeżdżące po regionie posiadają szereg udogodnień dla pasażerów. W nowych składach oprócz klimatyzacji i bezprzewodowego Internetu, z którego bezpłatnie mogą korzystać podróżni, znajdą się jeszcze inne udogodnienia. Jakie? Chcemy, by wypowiedzieli się sami Małopolanie, bo pociągi kupujemy właśnie dla nich. Stąd nasza ankieta. Zachęcam wszystkich, zgłaszajcie swoje sugestie, z pewnością weźmiemy je pod uwagę przy zakupie pociągów – powiedział marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Sugestie dotyczące wyglądu nowych pociągów można przesyłać do 30 marca 2018 roku na adres mailowy: kolej@umwm.pl

Nowe elektryczne pociągi będą kursować na liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej: SKA1 Kraków Lotnisko/Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek – Kopalnia, SKA2 Sędziszów – Kraków Główny – Skawina i SKA3 Trzebinia – Kraków Główny – Tarnów. Na zakup pociągów zaplanowano 88,3 mln zł brutto. Dostawa pociągów planowana jest na III kwartał 2019 r. Obecnie przygotowywany jest przetarg na ich zakup.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony