Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie przewożą więcej pasażerów

inf. prasowa 09.08.2016 153

Koleje Małopolskie przewożą więcej pasażerów
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Pasażerowie w całej Polsce coraz chętniej przesiadają się na kolej – wynika z danych, jakie opublikował Urząd Transportu Kolejowego. Spore wzrosty zanotowała też wojewódzka spółka Koleje Małopolskie. Od stycznia do czerwca 2016 roku przewiozła o 120 proc. osób więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
Od stycznia do czerwca tego roku Kolejami Małopolskimi przyjechało 1,98 mln osób, co stanowi ok. 1,36 proc. wszystkich podróżujących koleją. Porównując do pierwszego półroczna zeszłego roku – kiedy to KMŁ wybrało 896,03 tys. osób (wtedy zaledwie 0,64 proc. wszystkich pasażerów) – przewoźnik Województwa Małopolskiego zanotował więc wzrost o ponad milion osób, czyli o ponad 120 proc. Na wzrost ten miało wpływ uruchomienie nowego połączenia do Sędziszowa w ramach Kolei Aglomeracyjnej. 

Wzrosty zanotowano nie tylko w liczbie pasażerów – do góry podskoczyły też słupki pracy przewozowej KMŁ i ogólny udział w rynku. Od stycznia do czerwca 2016 – w porównaniu do analogicznego okresu – spółka zanotowała wzrost o ponad 200% (z 13 mln pkm do ponad 41 mln pkm).

Co ważne – dane opublikowane przez Urząd Transportu Kolejowego obejmują okres, na który nie mały jeszcze wpływu Światowe Dni Młodzieży 2016, które były dla spółki nie lada wyzwaniem, o czym piszemy więcej TUTAJ. Podczas tego tygodnia małopolski przewoźnik przewiózł ponad 332 tys. pasażerów, a więc o prawie 260 proc. więcej niż w ciągu normalnego tygodnia (dane na podstawie rozkładu jazdy 2015-2016). Łącznie na trasach każdego dnia kursowało 175 składów: Kraków Gł. – Wieliczka (119 pociągów), Kraków Gł. – Lotnisko (93 pociągi) i Kraków Gł. – Miechów (42 pociągi). Tabor każdego dnia był więc zwiększony o 67 pociągów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony