Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie przejmą obsługę linii od Przewozów Regionalnych

Michał Szymajda 11.05.2016 214

Koleje Małopolskie przejmą obsługę linii od Przewozów Regionalnych
Koleje Małopolskie przejmą obsługę linii od Przewozów RegionalnychFot. Koleje Małopolskie
Koleje Małopolskie za trzy lata mają przejąć obsługę połączeń regionalnych w województwie małopolskim. Zapowiedział to marszałek Jacek Krupa.
– W perspektywie 3 lat jesteśmy w stanie przejąć całkowicie obsługę pasażerską na terenie województwa małopolskiego i stać się jedynym przewoźnikiem. Wtedy Przewozy Regionalne nie będą potrzebne, a pracownicy z tej spółki przejdą do Kolei Małopolskich – stwierdził Jacek Krupa, który obwieścił to przy okazji przywitania trzymilionowego pasażera samorządowej spółki przewozowej.

Od grudnia 2014 Koleje Małopolskie obsługują nowym taborem linię Wieliczka – Kraków Główny. Z końcem września 2015 roku wydłużono ją (po zakończeniu modernizacji linii kolejowej) do lotniska w Balicach. Od 13 grudnia 2015 pociągi KM kursują także między Krakowem, Miechowem i Sędziszowem, a od grudnia tego roku, po zakończeniu modernizacji infrastruktury przez PKP PLK, pojadą także z Krakowa do Tarnowa.

– Z miesiąca na miesiąc przybywa nam pasażerów, dlatego, że jeździmy punktualnie, w komfortowych warunkach, nowoczesnymi pociągami – ocenił marszałek Krupa, który dodał, że według oceny wojewódzkich urzędników do końca roku spółka samorządowa powinna przewieźć ponad 5,5 mln pasażerów. Mają w tym pomóc nowe elektryczne zespoły trakcyjne, które w liczbie 13 sztuk od tego roku będą docierać do KM. Województwo małopolskie planuje też zakup 16 nowych pociągów i poważnie zastanawia się nad zakupem m.in. wagonów panoramicznych.

Wiadomo, że od początku 2016 roku, w związku z większą pracą eksploatacyjną, Koleje Małopolskie rozpoczęły wynajmowanie zasobów pracowniczych od PR. Co ciekawe, działalność Przewozów Regionalnych przez 3 następne lata jest pewna także na Dolnym Śląsku, ale również tam perspektywa przejęcia całej pracy przewozowej przez Koleje Dolnośląskie po tym okresie wydaje się być realna.

– Dołożymy wszelkich starań, aby przekonać władze województwa, że w Małopolsce jest miejsce dla dwóch przewoźników, także dla Przewozów Regionalnych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli konkurować z Kolejami Małopolskimi na równych zasadach. Zamierzamy kontynuować świadczenie usług przewozowych w tym regionie. Chcielibyśmy móc wykonywać przewozy w ramach otwartego dostępu – powiedział Michał Stilger, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony