Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie: Pociągi komercyjne pozwolą lepiej wykorzystać tabor

Tomasz Warchoł 13.07.2021 4,8k

Koleje Małopolskie: Pociągi komercyjne pozwolą lepiej wykorzystać tabor
fot. Ficek - Garnek.pl CC BY 2.5 pl
Koleje Małopolskie planują połączenia komercyjne do Częstochowy, Stalowej Woli i Medyki. Prezes Tomasz Warchoł w komentarzu dla "Rynku Kolejowego" pisze, że w ten sposób przewoźnik lepiej wykorzysta tabor podczas weekendów, gdy maleją przewozy aglomeracyjne.
Zgłoszone przez Koleje Małopolskie wnioski o uzyskanie prawa do wykonywania komercyjnych przewozów kolejowych w ramach otwartego dostępu są odpowiedzią na potrzeby transportowe związane z zachodzącymi w naszym regionie zmianami o charakterze gospodarczym i społecznym. To także kolejny krok w kierunku optymalizacji wykorzystania naszego taboru kolejowego w dni weekendowe i świąteczne, kiedy notujemy mniejsze zapotrzebowanie na przewozy aglomeracyjne wykonywane przez spółkę.

Połączenie Kraków Główny – Medyka ma zapewnić dogodne dojazdy przede wszystkim dla stale rosnącej liczby pracowników zza wschodniej granicy, którzy zarobkowo są związani z Krakowem i województwem małopolskim.

Spośród pozostałych kierunków rozwoju oferty pociągów komercyjnych wybrane trasy do Częstochowy i Stalowej Woli mają w naszej ocenie znaczący potencjał z uwagi na dużą liczbę podróży odbywanych obecnie do Krakowa z tych kierunków oraz porównywalny z samochodem czas przejazdu (1:35h do Częstochowy, 2:32h do Sandomierza). Liczymy, że nasza oferta spotka się z zainteresowaniem studentów, turystów czy pracowników wracających na weekend do domu.

Przewozy na trasach komercyjnych zamierzamy wykonywać wyłącznie pojazdami EN-77 stanowiącymi własność spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony