Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie planują połączenia komercyjne do Częstochowy, Stalowej Woli i Medyki

Jakub Madrjas 12.07.2021 4,6k

Koleje Małopolskie planują połączenia komercyjne do Częstochowy, Stalowej Woli i Medyki
fot. Mathieu Mars, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia com
Wygląda na to, że Koleje Małopolskie planują ekspansję poza granice województwa - i to bez dotacji. Przewoźnik złożył bowiem do Urzędu Transportu Kolejowego aż trzy wnioski o otwarty dostęp do torów dla połączeń komercyjnych. 
Wnioski Kolei Małopolskich obejmują połączenia Kraków Główny – Częstochowa, Kraków Główny – Stalowa Wola Południe oraz Kraków Główny – Medyka. Wszystkie miałyby być obsługiwane dziesięcioletnimi pociągami EN77 (Acatus II). Każdy z wniosków dotyczy okresu od 11 grudnia 2022 r. do 11 grudnia 2027 r.

Weekendowo do Częstochowy


W przypadku połączenia Kraków Główny – Częstochowa planują realizować jeden kurs dziennie w obie strony w piątki oraz jeden kurs dziennie w obie strony w soboty, niedziele i w wybrane dni świąteczne, przez cały roczny rozkład jazdy. Przewoźnik dopuszcza ewentualne odstępstwa od standardowego rozkładu jazdy w dniach bezpośrednio poprzedzających tzw. długie weekendy, np. poprzez uruchomienie pary pociągów w środę przed Bożym Ciałem zamiast w piątek po Bożym Ciele. Ponadto Koleje Małopolskie dopuszczają możliwość ograniczenia kursowania w wybrane dni świąteczne (np. Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie).

Przewoźnik chciały odjeżdżać z Krakowa o 10:15 i 17:15; podróż z zatrzymaniami w Słomnikach Mieście, Słomnikach, Miechowie, Tunelu, Kozłowie, Koniecpolu i Częstochowie Raków trwałaby 95 minut. Powroty z Częstochowy planowane są na godz. 17:24 i 19:24. 

Do Stalowej Woli i Medyki jeden pociąg


Koleje Małopolskie planują realizować do Stalowi Woli i do Medyki po jednym kursie dziennie w obie strony w soboty, niedziele oraz w wybrane dni świąteczne, przez cały roczny rozkład jazdy. Przewoźnik dopuszcza ewentualne odstępstwa od standardowego rozkładu jazdy poprzez ograniczenie kursowania w wybrane dni świąteczne (np. Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie).

Wyjazd z Krakowa Głównego planowany jest na godz. 08:30. Pociąg miałby następujące postoje: Kraków Zabłocie, Kraków Płaszów, Bochnia, Tarnów, Dębica, Rzeszów Główny, Kolbuszowa, Nowa Dęba, Tarnobrzeg, Sandomierz, Stalowa Wola Rozwadów, Stalowa Wola Centrum oraz Stalowa Wola (przyjazd o 11:42). Powrót planowany jest na godz. 17:01.

Do Medyki pociąg miałby odjeżdżać o 09:30, z postojami: Kraków Zabłocie, Kraków Płaszów, Bochnia, Tarnów, Dębica, Rzeszów Główny, Łańcut, Przeworsk, Jarosław, Przemyśl Zasanie, Przemyśl Główny, Medyka (przyjazd o 12:09). Powrót następowałby o 18:36.

Złożenie wniosku o dostęp nie obliguje przewoźnika do uruchomienia pociągów. Teraz Urząd Transportu Kolejowego będzie czekał, czy planów Kolei Małopolskich nie oprotestuje któryś z konkurentów lub organizatorów transportu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony