Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie dotarły do Zatora i Przeciszowa

Jakub Madrjas 05.10.2022 3k

Koleje Małopolskie dotarły do Zatora i Przeciszowa
Fot. KMŁ
Od 1 października pociągi SKA2 kursują na trasie Kraków Główny – Skawina – Brzeźnica – Spytkowice – Zator – Przeciszów. Nie wiadomo wciąż, kiedy trasę uda się przedłużyć do Oświęcimia.
Jak zapowiadaliśmy we wrześniu, od 1 października trasa Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA2 Kraków Główny – Podbory Skawińskie została przedłużona. Jeszcze rok temu zapowiadano uruchomienie aż 19 par pociągów w całej relacji między Krakowem a Oświęcimiem. Ostatecznie pociągów jest mniej i docierają tylko do Przeciszowa. Dokładnie pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Jak podają Koleje Małopolskie, mimo że nie udało się dotrzeć do Oświęcimia, w ciągu trzech dni z pociągów skorzystało 7500 pasażerów. Z pociągów na nowym odcinku (Przeciszów – Zelczyn) skorzystało z kolei 2100 pasażerów. – Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że będzie Was jeszcze więcej – napisał przewoźnik. 

Połączenia kolejowe reklamuje na swojej stronie park rozrywki Energylandia w Zatorze. Oferuje bezpłatny transport z przystanku kolejowego do parku – jeden kurs rano i jeden kurs po południu. –Zarówno z Krakowa, jak i z Zatora, Koleje Małopolskie odjeżdżać będą dziesięciokrotnie, dzięki czemu zarówno pracownicy, jak i Goście Parku będą mogli dogodnie i bezproblemowo dotrzeć na miejsce na czas, a także wrócić do swoich domów. Czas dotarcia z Centrum Krakowa wynosić będzie niecałą godzinę, co przy godzinowych szczytach drogowych będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią stać w korkach – informuje Kris Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

O połączeniu i rozkładach jazdy bardzo intensywnie informuje też gmina Spytkowice:

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony