Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie: Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia

inf. pras. 14.04.2020 1,1k

Koleje Małopolskie: Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia
Koleje Małopolskie, podobnie jak wcześniej Polregio, zdecydowały się obniżyć cenę biletu miesięcznego dla pracowników ochrony zdrowia do symbolicznej złotówki.
– Trudna sytuacja spowodowana epidemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2 uderza w nas wszystkich. Wprowadzone przez rząd ograniczenia mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Przewoźnicy kolejowi, pamiętając o osobach zatrudnionych w jednostkach służby zdrowia, którzy każdego dnia muszą stawić się w miejscu pracy, uruchamiają specjalny bilet, ułatwiający im dotarcie do placówek, w których są zatrudnieni. Jest jednak grupa osób, która każdego dnia staje do walki z epidemią i niesie tak potrzebną pomoc medyczną. Mowa oczywiście o pracownikach zatrudnionych w placówkach medycznych. Osoby te każdego dnia zmuszone są do podróży pomiędzy swym domem a pracą. Aby wyrazić wdzięczność za ich służbę, od 4 kwietnia 2020 r. w pociągach obsługiwanych przez Polregio Sp. z o.o. i od 10 kwietnia 2020 r. w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. do odwołania będzie możliwość odbycia podróży na podstawie ofert specjalnych – „Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia” oraz „Bilet dla pracowników ochrony zdrowia”  – informuje przewoźnik.

– W tej trudnej sytuacji "każdy rodzaj wsparcia jest potrzebny. Bilet miesięczny za symboliczną złotówkę pozwoli bezpiecznie dojechać do szpitali czy przychodni pracownikom służb medycznych, gdzie każdego dnia z pełnym poświęceniem niosą pomoc i ratują ludzkie życie – mówi odpowiedzialny w województwie m.in. za obszar zdrowia wicemarszałek Łukasz Smółka cytowany w komunikacie.

Oferta specjalna umożliwi przejazdy pociągami na podstawie biletów odcinkowych miesięcznych imiennym „tam i powrót” w cenie 1 zł takim pracownikom jak:
– lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni – na podstawie dokumentu potwierdzającego Prawo Wykonywania Zawodu;
– ratownicy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego ratownika medycznego;
– dyspozytorzy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego dyspozytora medycznego;
‐ kierowcy pogotowia ratunkowego – na podstawie prawa jazdy i zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych;
– pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia – na podstawie identyfikatora służbowego.

Dodatkowo Koleje Małopolskie rozszerzyły ofertę regionalną i uwzględniają w niej zniżkę dla pozostałych pracowników placówek ochrony zdrowia – na podstawie zaświadczenia wydanego przez zakład pracy. To różnica względem wprowadzonej wcześniej oferty Polregio, która takich uprawnień nie daje. Do sprawy wrócimy jeszcze dzisiaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport