Partnerzy serwisu:

Koleje Małopolskie – darmowy bilet dla działaczy podziemia

inf. pras. 06.06.2019 1k

Koleje Małopolskie – darmowy bilet dla działaczy podziemia
Fot. Mach240390 CC BY 3.0
W związku z inicjatywą Zarządu Województwa Małopolskiego działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane zostaną zwolnione z opłat za bilety w pociągach operatora „Koleje Małopolskie” – poinformowało biuro prasowe województwa.
W art. 13 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. 2018 poz. 690 ze zm.) wskazano, że „Samorząd terytorialny może udzielać pomocy osobom uprawnionym, w zakresie udogodnień komunikacyjnych, świadczeń mieszkaniowych, kulturalnych, zdrowotnych i oświatowych”. W związku z powyższym, podjęto decyzję o wprowadzeniu przejazdów z ulgą 100% w pociągach Operatora „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. dla ww. osób.

Uprawnionymi są działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane z powodów politycznych wymienieni w ww. ustawie. Ulga 100% obowiązywać będzie od początku lipca we wszystkich pociągach obsługiwanych przez Operatora „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. przewidzianych w rozkładzie jazdy. Obecnie Spółka Koleje Małopolskie obsługuje połączenia na liniach: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny – Miechów/Sędziszów, SKA3 Kraków – Tarnów i dalej w kierunku Jasła, Nowego Sącza i Krynicy oraz na linii Kraków Główny – Zakopane (w okresie wakacyjnym).

Warunkiem stosowania ww. ulgi jest przejazd na podstawie biletu jednorazowego oraz legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych. Wzór legitymacji określony został Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie odznaki honorowej i legitymacji dla działaczy opozycji antykomunistycznej lub osób represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. 2017 poz. 1602) oraz znajduje się pod adresem: www.kombatanci.gov.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony