Partnerzy serwisu:

Koleje Litewskie otworzyły przedstawicielstwo w Polsce

RK 05.03.2018 2,2k

Koleje Litewskie otworzyły przedstawicielstwo w Polsce
Koleje Litewskie otworzyły przedstawicielstwo w PolsceFot. RK
Koleje Litewskie (AB „Lietuvos geležinkeliai") zwiększają swoją aktywność na rynkach Europy Zachodniej. Ważnym krokiem na tej drodze jest otwarcie przedstawicielstwa spółki w Polsce. Jest to pierwsza tego typu placówka państwowych kolei w kraju należącym do Unii Europejskiej.
W uroczystości, która odbyła się 28 lutego, połączonej z obchodami stulecia niepodległości Litwy wzięli udział przedstawiciele władz państwowych z obu krajów, a także licznie zgromadzona reprezentacja zarządów spółek kolejowych.

Szerokie pole do współpracy


Wśród głównych zadań stojących przed nowym przedstawicielstwem jest przyspieszenie prac w zakresie poprawy warunków dla przewozów pasażerskich pomiędzy Warszawą a Wilnem, zwiększenie liczby przewożonych ładunków, rozwój infrastruktury kolejowej łączącej oba kraje oraz umacnianie silnych relacji z polskimi partnerami. Zdaniem obecnego na uroczystości podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzeja Bittela, otwarcie przedstawicielstwa Kolei Litewskich w Polsce jest symbolem dobrych relacji między oboma państwami.

– Litwę i Polskę już łączy linia kolejowa „Rail Baltica”, która prowadzi od granicy kraju aż do Kowna. Teraz musimy zadbać o to aby to połączenie było aktywnie wykorzystywane. Otwarcie przedstawicielstwa w Polsce potwierdza, że działamy zarówno na wschodzie jak i zachodzie Europy – powiedział po otwarciu Mantas Bartuška, dyrektor generalny Kolei Litewskich. Szef państwowej spółki wierzy, że potencjał na rozwój współpracy pomiędzy kolejami Polski i Litwy, zarówno w zakresie przewozów jak i infrastruktury, jest ogromny.

Usprawnić podróże między Warszawą a Wilnem

W styczniu tego roku w Wilnie doszło już do spotkania przedstawicieli Kolei Litewskich z zarządem PKP SA Uzgodniono wówczas, że szybkość i wygoda podróży między Wilnem a Warszawą będzie jednym z priorytetów wzajemnej współpracy. Zdaniem Mantasa Bartuški, partnerstwo z Polską jest potrzebne także w obszarze strategicznych projektów, takich jak wspomniana linia kolejowa „Rail Baltica”, oraz innych połączeń.
Oprócz Polski, Koleje Litewskie mają swoje przedstawicielstwa także w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie oraz w Chinach.

Ostatnio jedna z litewskich spółek modernizujących tabor rozpoczęła naprawy polskich lokomotyw. Piszemy o tym tutaj.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony