Partnerzy serwisu:

Koleje Japońskie rozpoczęły jazdy testowe nowego pociągu kolei magnetycznej

Michał Szymajda 23.08.2020 4,5k

Koleje Japońskie rozpoczęły jazdy testowe nowego pociągu kolei magnetycznej
Fot. Japan Railways
Spółka JR Central rozpoczęła jazdy testowe swojego najnowszego zestawu kolei magnetycznej. Pierwsze jazdy pociągu Maglev serii L0 miały miejsce 17 sierpnia.
Producentem supernowoczesnego zespołu trakcyjnego obecnie testowanego w prefekturze Yamanashi jest Hitachi. W stosunku do pierwotnego projektu pojazd zyskał bardziej opływowe czoło. Ma to wpłynąć na jeszcze mniejsze zużycie energii oraz zredukować hałas. Będzie to miało niebagatelne znacznie, ponieważ zespół trakcyjny będzie rozpędzać się do... 505 km/h.

Pierwotnie testy miały rozpocząć się maju, jednak przesunięto je na późniejszy termin z uwagi na epidemię koronawirusa. Pojazdy testuje się z przeznaczeniem do obsługi pierwszej międzymiastowej linii kolei magnetycznej w Japonii, która budowana jest już między Tokio i Nagoją. Przewiduje się, że będzie ona gotowa do eksploatacji w 2027 roku, a aż 90% linii poprowadzona będzie w tunelach. Później kolej ma być wydłużona do Osaki. Ten drugi odcinek ma być otwarty w 2037 roku. Odcinek testowy, gdzie sprawdzany jest nowy Maglev, stanie się fragmentem budowanej linii.

Japończycy prowadzą pracę nad koleją magnetyczną od 1970 roku. Uznaje się, że mają na jej temat największą wiedzą i są najbardziej zaawansowani technologicznie, jeśli chodzi o jej wdrażanie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony