Partnerzy serwisu:

Koleje Holenderskie ostrzegają przed tłumami w pociągach

Tomasz Kościelny 09.09.2017 3,6k

Koleje Holenderskie ostrzegają przed tłumami w pociągach
Fot. KlausMiniwolf, lic. CCA 4.0/Wikimedia Commons
W związku z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego, Koleje Holenderskie NS wydały komunikat, w którym ostrzegają przed tłokiem – zarówno na trasach podmiejskich, jak i dalekobieżnych. Przewoźnik podjął także działania zachęcające do podróży poza godzinami szczytu.
Wrzesień w Holandii od lat jest miesiącem o najwyższych wynikach przewozowych. Jest to związane z powrotem dzieci do szkół, dorosłych do pracy, ale i z ostatnimi podróżami wakacyjnymi. Dlatego kolejarze zachęcają do korzystania z pociągów poza godzinami szczytu. Wśród doraźnych działań są specjalne zniżki dla tych, którzy zdecydują się na poranną podróż poza czasem, kiedy pociągi są najbardziej oblegane – taniej za bilety zapłacą ci, którzy nie podróżują między godz. 7:30 a 8:30.

Aby poprawić przepustowość i jakość podróży koleją, NS zamówiły 58 nowych pociągów, zestawionych łącznie z ok. 200 wagonów. Zostaną one skierowane na trasy, którymi przewozi się najwięcej pasażerów – szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego. Specjalny program utrzymania pociągów pozwoli natomiast na zwiększenie ich dostępności. Dzięki nowym pociągom, NS będzie dysponować taką ilością taboru, jakiej nie było nigdy. Nie zmienia to faktu, że w pociągach jest bardzo tłoczno, do tego występują opóźnienia.

NS zainwestuje w zakupy pociągów łącznie ok. 2,5 mld euro. Do końca przyszłego roku na holenderskich torach będzie 118 nowych składów. Inwestowanie w tabor to jednak wciąż za mało, ponieważ potrzebne są prace infrastrukturalne, poprawiające przepustowość, zwiększające częstotliwość kursowania i skracające czas jazdy.

W Holandii coraz więcej osób wybiera kolej jako środek transportu. Wiąże się to z postępującym wzrostem gospodarczym i tworzeniem nowych miejsc pracy. W minionym roku Koleje Holenderskie przewoziły miesięcznie średnio 33 mln 300 tys. pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony