Partnerzy serwisu:

Koleje Hiszpańskie kupiły połowę Leo Expressu

Jakub Madrjas 20.08.2021 4,4k

Koleje Hiszpańskie kupiły połowę Leo Expressu
fot. Miroslav Volek CC BY 2.0
Hiszpańskie koleje Renfe uzyskały zgodę ministerstwa i kupiły 50 procent udziałów w czeskiej spółce Leo Express. 
Wygląda na to, że wieloletnie poszukiwania inwestora przez Leoša Novotnego zakończyły się sukcesem. Jak informują hiszpańskie media, narodowe Koleje Hiszpańskie Renfe kupiły 50% akcji czeskiej prywatnej spółki Leo Express. Zgodę wydały hiszpańskie ministerstwa odpowiedzialne za transport oraz finanse. Kwota transakcji nie została ujawniona. 

Wstępne porozumienie w tej sprawie zawarto już w marcu. Renfe do zbadania sytuacji finansowej Leo wynajęło agencję audytową PwC. Nabycie części akcji Leo ma być pierwszym krokiem do ekspansji Kolei Hiszpańskich w naszej części Europy. Leo Express ma niezbędne dokumenty, by uruchamiać pociągi w Czechach, na Słowacji w Polsce i Niemczech. Renfe poinformowało nawet, że te rynki mają duży potencjał rozwoju. Celem Renfe jest uzyskanie 20% przychodów poza granicami Hiszpanii w 2028 roku.

Leo Express to jak na razie jedyny czeski prywatny przewoźnik kolejowy, któremu udało się uruchomić pociągi dalekobieżne do Polski. Kursuje na trasie z Krakowa do Pragi. Jego sytuacja finansowa od dłuższego czasu jest trudna. Wciąż nie uzyskał dopuszczenia do ruchu dla zamówionych w chińskim CRRC pociągów Sirius.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony