Partnerzy serwisu:

Kolejarze grają z WOŚP [spis aukcji]

Michał Szymajda 15.01.2018 5,1k

Kolejarze grają z WOŚP [spis aukcji]
Fot. Jakub Gwiazdowski
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w 2018 roku po raz 26. Prezentujemy spis kolejowych imprez, które z tej okazji odbędą się w kraju.
[aktualizacja] 

Koleje Wielkopolskie tradycyjnie gorąco wspierają cele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pragniemy przeznaczyć na licytację możliwość przejazdu w kabinie maszynisty pociągu typu ELF na odcinku Poznań – Gniezno oraz Poznań – Zbąszynek (dwie osobne licytacje). W obu przypadkach licytacje będą dotyczyły przejazdu pociągiem uruchamianym przez KW w regularnym rozkładzie jazdy pociągów 2017/18 w konkretnie wskazanym terminie w uzgodnieniu ze zwycięzcą.

Aukcje dostępne są tutaj:

Przejazd w kabinie maszynisty pociągu KW na trasie Poznań – Gniezno 
Przejazd w kabinie maszynisty pociągu KW na trasie Poznań – Zbąszynek

Dodatkowo KW przekażą na aukcję WOŚP siedem unikatowych tablic kierunkowych pociągów Kolei Wielkopolskich.

– W tym roku obchodzić będziemy 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji Koleje Wielkopolskie wjechały w nowy rok pociągami, które noszą nazwy związane z Powstaniem. Nazwy zostały wybrane przez Wielkopolan dla siedmiu pociągów w plebiscycie „Kolej na Powstanie!” zorganizowanym przez Biuro Obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie – informuje przewoźnik.


Koleje Śląskie również grają z WOŚP. Wystawiły na licytację dzień z kierownikiem pociągu, zestaw gadżetów Kolei Śląskich i przejazd w czynnej kabinie maszynisty. Zapraszamy do udziału w aukcjach, które potrwają do 19 stycznia.

Swoje aukcje WOŚP udostępniła również Łódzka Kolej Aglomeracyjna. 

ŁKA już po raz piąty wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Spółka wystawiła na licytacje wyjątkowe przedmioty i atrakcje. To przejazd w kabinie maszynisty oraz zwiedzanie zaplecza technicznego, album z limitowanej kolekcji dokumentujący budowę Dworca Łódź Fabryczna, pakiet gadżetów ŁKA, pióro prezesa ŁKA, zestaw kolejarza oraz wyjątkowa tablica kierunkowa z nazwą pociągu SKRA i podpisami siatkarzy oraz gadżetami klubowymi. Więcej informacji tutaj

Koleje Małopolskie z Orkiestrą

Koleje Małopolskie wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei i Województwem Małopolskim zapraszają na przejazd pociągiem specjalnym z Krakowa do Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, Kalwarii i Wadowic.

– Pasażerowie, którzy w najbliższą niedzielę 14 stycznia 2018 roku przyłączą się do WOŚP i pojadą specjalnym pociągiem, będą mieli okazję podróżować najbardziej nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich. Wyprodukowany w Nowym Sączu – Impuls na co dzień jeździ na trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków – Tarnów. W czasie podróży będzie można posłuchać muzyki na żywo granych przez Wues-wus, ElendeS i Voda.

– Dla pasażerów przewidujemy ciepły posiłek, z którego cześć dochodu będzie przeznaczona jako datek do puszek WOŚP. Oprócz tego zaplanowaliśmy moc atrakcji i niespodzianek. Zachęcamy do udziału w przejeździe. Wystarczy wsiąść do pociągu i wrzucić datek do puszki WOŚP – zachęca prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy.

Trasa Pociągu WOŚP: Kraków Główny – Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze – Kraków Sanktuarium – Skawina – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Sucha Beskidzka – Maków Podhalański – Sucha Beskidzka – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice –Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Skawina – Kraków Sanktuarium – Kraków Podgórze – Kraków Zabłocie – Kraków Główny.

Koleje Mazowieckie grają z WOŚP

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 26. Finału WOŚP. W niedzielę 14 stycznia będą bezpłatnie wozić wolontariuszy. Ponadto dla osoby, która wygra licytację zorganizują dwugodzinne szkolenie
na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”.

– Już po raz kolejny wspieramy wolontariuszy Fundacji, kwestujących tym razem na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tym roku bezpłatnie będą poruszać się nie tylko kwestujący 14 stycznia, ale także wolontariusze Pokojowego Patrolu. Jako kolejarze pełniący służbę publiczną, cieszymy się, że możemy ją połączyć z tak ważną inicjatywą społeczną jaką jest 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Nieodpłatne przejazdy wszystkimi pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie zostały przyznane wolontariuszom kwestującym podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14 stycznia 2018 r. oraz wspomagającym organizację i przebieg imprezy w dniach 12–15 stycznia 2018 r. Uprawnienie będzie poświadczać identyfikator wolontariusza 26. Finału WOŚP.

Gratką dla fanów kolei będzie możliwość wylicytowania szkolenia na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”. Szkolenie trwa 2 godziny, podczas których zapoznajemy się z obsługą pojazdu kolejowego: regulatorami i wskaźnikami, funkcjonowaniem napędu, hamowania i urządzeń kontroli czujności maszynisty. Następnie poznajemy zasady przygotowania pociągu do jazdy, postępowania po przyjeździe do stacji końcowej oraz czynności związanych ze zdaniem pojazdu. Podczas szkolenia można pojechać na zwizualizowanych trasach stanowiących odzwierciedlenie odcinków linii kolejowych: Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, Warszawa Zachodnia – Piaseczno, Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna, Warszawa Wschodnia – Legionowo.  Szkolenie odbywa się pod okiem instruktora, który pełni funkcję dyżurnego ruchu. Po jego zakończeniu otrzymujemy certyfikat.

Szkolenie można licytować tutaj.

Koleje Dolnośląskie grają z Orkiestrą

– Po raz kolejny włączyliśmy się do pomocy, oferując na aukcje cenne nagrody, które zainteresują nie tylko miłośników kolei – informuje rzecznik KD. – W tym roku, w celu wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczyliśmy na aukcję prawo nadania nazwy autobusowi szynowemu SA135. Nazwa będzie umieszczona na zewnątrz pojazdu i w jego wnętrzu.

Nazwę będzie można nadać również połączeniu uruchomionemu w ramach rozkładu jazdy 2018/2019. Nazwa będzie pojawiać się na rozkładach jazdy i zapowiedziach elektronicznych pociągu na dworcach.

Na aukcjach WOŚP wylicytować można także niezapomniany przejazdy w kabinie maszynisty na wspólnie wybranej trasie, pamiątkową tablicę z przejazdu specjalnego „Pociąg do Kochanka” z autografami członków zespołu Nocny Kochanek oraz T-shirty z limitowanej edycji „Koleje Dolnośląskie pociągają Woodstock”, zaprojektowane specjalnie dla załogi kolejowej przystanku Woodstock. Licytacje trwają do 7 lutego.

– Warto dodać, że w dniu Finału, 14 lutego, wolontariusze WOŚP na podstawie identyfikatorów będą mogli bezpłatnie podróżować naszymi pociągami – informuje przewoźnik

Pociągiem do Cisówki

– Po bardzo udanym zeszłorocznym przejeździe zapraszamy na kolejny specjalny pociąg z Czeremchy do Cisówki. Ruszamy 14 stycznia o 9:32. Tego dnia nowoczesny szynobus SA133 przejedzie przez środek Zalewu Siemianówka. Po drodze zatrzymamy się w Dobrowodzie, Orzeszkowie, Hajnówce, Gnilcu, Narewce i Siemianówce – zapewniając tym samym czas na zrobienie kilku pięknych zdjęć. Krótkie postoje – także podczas powrotu – umożliwią udział w wydarzeniu mieszkańcom ww. miejscowości. Powrót do Czeremchy zaplanowaliśmy na 14:49 – informują organizatorzy imprezy na Białostocczyźnie.

Należnością za przejazd będzie minimum 40 zł wrzucone do puszki WOŚP przy wejściu. Dzieci do 11 lat jadą za darmo. Cały dochód z biletów zostanie przeznaczamy na sprzęt medyczny dla noworodków. Prosimy o zapisywanie się na tutaj. Zapis nie oznacza zajęcia miejsca siedzącego – w łączną liczbę podróżnych wliczamy też rozsądną liczbę miejsc stojących. Przedsięwzięcie może odbyć się dzięki wsparciu: powiatu hajnowskiego, gminy Czeremcha, gminy Narewka i miasta Hajnówka.

Dogodny dojazd do Czeremchy zapewnią pociągi regionalne – przyjeżdżające zarówno z kierunku Białegostoku jak i Warszawy. Istotną informacją jest także wydłużenie postojów na stacjach pośrednich.
O wydarzenie można przeczytać w serwisie Facebook.

Koszalińska wąskotorówka zaprasza

Koszalińska wąskotorówka zaprasza na pierwszy w 2017 roku kurs. 14 stycznia kolejką będzie można pojechać z Koszalina do Rosnowa. Zamiast biletu obowiązuje datek-wrzutka do puszki wolontariuszy WOŚP. Wyjazd z Koszalina (dworzec kolei wąskotorowej ul.Kolejowa 4) o godzinie 11.00. Powrót do Koszalina 14.10

– Bardzo zależy nam na dużej frekwencji, bo to oznacza większe wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział Andrzej Kisiel z Towarzystwa Przyjaciół Koszalińskiej Wąskotorówki.

Wiesz o innych kolejowych imprezach z okazji WOŚP? Daj nam znać na: kontakt@rynek-kolejowy.pl
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony