Partnerzy serwisu:

Koleje Fińskie zawieszają połączenia do Petersburga!

Łukasz Malinowski 25.03.2022 4,4k

Koleje Fińskie zawieszają połączenia do Petersburga!
fot. VR Group PekkaKeskinen
Koleje Fińskie (VR) zawieszają połączenia kolejowe do Petersburga obsługiwane przez składy Allegro. Ostatnie pociągi z Rosji do Finlandii przyjadą w niedzielę 27 marca.
– Do teraz utrzymywaliśmy uruchamianie pociągów Allegro, zgodnie z instrukcjami odpowiednich władz, dzięki czemu mogliśmy zapewnić bezpieczny przejazd obywatelom Finlandii. W ciągu tych tygodni wszyscy ci, którzy chcieli wyjechać z Rosji, mieli na to wystarczająco dużo czasu. Teraz, ze względu na sankcje, wstrzymamy przewozy – powiedział Topi Simola, wiceprezes ds. usług pasażerskich VR Gropu (Koleje Fińskie).

W pierwszym okresie wojny na Ukrainie współpraca kolei z obu państw odbywała się normalnie. 1 marca Lauri Spponen, prezes zarządu VR Gropu (Koleje Fińskie), poinformował RŻD o powstrzymaniu się od komunikacji i współpracy ze spółką, ale za wyjątkiem połączeń międzynarodowych. Mówił wówczas, że pociągi Allegro to jedno z niewielu połączeń dostępnych dla Rosjan, którzy chcą opuścić swoją ojczyznę.

Przewoźnik podkreślał wówczas, że decyzja o całkowitym wstrzymaniu ruchu będzie należała do rządu i władz Unii Europejskiej.

Warto zwrócić uwagę na to, że kursowanie Allegro zostało znacząco ograniczone w wyniku pandemii COVID-19. Przez jakiś czas połączenie było zawieszone. W grudniu 2021 zostało wznowione, ale na poziomie jedynie dwóch pary pociągów w dobie. Przed koronawirusem były to cztery pary pociągów.
W roku 2019 z połączeń skorzystało ponad 550 tys. pasażerów.

Połączenie Allegro zaczęło funkcjonować w grudniu 2010 roku. Obsługiwane są czterema składami Pendolino dostarczonymi przez Alstom. Każdy z pociągów może pomieścić 337 pasażerów na miejscach siedzących i osiąga na trasie maksymalną prędkość 220 km/h. Właścicielem składów jest Karelian Trains – spółka joint venture należąca po połowie do RZD i Kolei Fińskich.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony