Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie znacząco lepiej podczas wakacji

Martyn Janduła 02.11.2016 104

Koleje Dolnośląskie znacząco lepiej podczas wakacji
Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
Prawie o 400 tys. pasażerów wzrosła liczba podróżnych podczas wakacyjnych miesięcy w Kolejach Dolnośląskich. Zatem to kolejny przewoźnik, który tegoroczne lato może zapisać do udanych.
Tegoroczny rok dla przewozów pasażerskich okazuje się znacznie lepszy od poprzedniego, zwłaszcza gdy porównany wyniki przewozów za okres wakacyjny. Jak wynika z danych, podczas lipca i sierpnia z usług kolei skorzystało 49,7 mln pasażerów w całej Polsce. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy w 2015 r. liczba przewiezionych pasażerów wyniosła na kolei 45,8 mln, a w 2014 r. – 43,5 mln.Lepszy komfort – więcej pasażerów

Niewątpliwie przerwa w pracach modernizacyjnych na wielu liniach kolejowych, wywołana zakończeniem starego budżetu unijnego i rozpoczęciem nowej puli dofinansowania, wpłynęła na lepszy komfort przewozów. To zachęciło pasażerów, żeby na tegoroczne wakacje wybrać się pociągiem.

Udział w dobrych wynikach mają także Koleje Dolnośląskie. Przewoźnik za miesiące wakacyjne także odnotował znaczący wzrost. Jak podaje Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy przewoźnika, w lipcu i sierpniu Koleje Dolnośląskie przewiozły łącznie 1 215 000 pasażerów. – W analogicznym okresie 2015 roku było to z kolei 834 000 klientów – podaje. Zatem oznacza to prawie 400 tys. pasażerów więcej.

Jak zauważa Antkowiak, wakacyjny wzrost jest już stałą tendencją w spółce. – Tradycyjnie w okresie wakacyjnym odnotowaliśmy wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Ma to związek ze wzmożonym ruchem turystycznym. W okresie wakacji Koleje Dolnośląskie uruchamiają więcej połączeń do atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie, umożliwiając dotarcie do nich nie tylko turystom z Dolnego Śląska, ale także z głębi kraju – wyjaśnia.

Duży sukces odnotowało przede wszystkim połączenie wspólnie organizowane przez Deutsche Bahn oraz Koleje Dolnośląskie pomiędzy Wrocławiem a Berlinem, tzw. “Pociąg do Kultury”. Tylko w ciągu dwóch miesięcy z pociągów skorzystało ponad 7000 osób. Tak duża popularność wspomnianego połączenia wymusiła nawet zamówienie dodatkowo autokaru relacji Wrocław – Berlin w trakcie wakacji.

Ogólny wzrost

Dotychczas, do końca sierpnia, Koleje Dolnośląskie przewiozły 4,725 mln pasażerów. Przy pracy przewozowej na poziomie 276 mld pasażerokilometrów, co daje wzrost pracy o 33%, udało się pozyskać 2,4% więcej pasażerów w ciągu ośmiu miesięcy 2016 roku.Rzecznik deklaruje, że spółka będzie w dalszym ciągu dążyła do zwiększania udziału w rynku i uruchamiania nowych połączeń. – Trzeba jednak pamiętać, że działania te wynikają bezpośrednio z decyzji organizatora przewozów, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Otrzymując zlecenie od UMWD, staramy się wykonywać je na jak najwyższym poziomie. Stąd zakupy nowych pojazdów, utrzymywanie wysokiej jakości obsługi pasażerów, dbałość o punktualność czy szeroką informację i reklamę połączeń, zachęcającą do korzystania z usług kolei – wyjaśnia Antkowiak.

O wynikach za wakacje w PKP Intercity pisaliśmy tutaj, Przewozów Regionalnych – tutaj, a Arrivy – tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony