Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie z Wrocławia do Kudowy bezpośrednio i bez zastępczej komunikacji

Michał Szymajda 30.05.2016 2k

Koleje Dolnośląskie z Wrocławia do Kudowy bezpośrednio i bez zastępczej komunikacji
KD do Kudowy pojedzie inną trasą, ale w podobnym czasie i bezpośrednioFot. KD
W okresie od 13 czerwca do 2 września na linii Wrocław – Kłodzko PKP PLK prowadzić będzie prace torowe pomiędzy Strzelinem i Kamieńcem Ząbkowickim. Z uwagi na to, że jest to odcinek jednotorowy w okresie robót konieczne będzie całkowite wstrzymanie ruchu pociągów na tym odcinku. Wyjątkiem będą pociągi Kolei Dolnośląskich w relacji Wrocław Główny – Kudowa Zdrój, które pojadą zmienioną trasą.
Autobusy szynowe zostaną skierowane objazdem przez Nową Rudę, Jedlinę-Zdrój i Wałbrzych. Czasu podróży ma być podobny jak w przypadku pociągów jeżdżących przez Strzelin i Kamieniec Ząbkowicki, ponieważ na wyremontowanym odcinku z Wałbrzycha do Wrocławia pociągi pojadą z prędkością 120 km/h, z zatrzymaniami wyłącznie w Wałbrzychu Mieście i Jaworzynie Śląskiej. Zaletą będzie brak konieczności przesiadki. Przypomnijmy: w weekendy KD uruchamia dwie pary pociągów bezpośrednich pomiędzy Wrocławiem a Kudową, a w dni powszednie jedną parę. Być może liczba ta zwiększy się podczas wakacji.

– Rozumiemy konieczność przeprowadzenia remontu, ale chcemy zrobić wszystko, by na tej relacji, gdzie pasażerów latem jest więcej, nie stracić klientów. Dodatkowym atutem będzie przejazd przez jedną z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce, do których należy linia 286 pomiędzy Kłodzkiem a Wałbrzychem – powiedział Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich, który dodaje, że na trasie objazdu wprowadzona zostanie taryfa promocyjna.

Po zakończeniu robót na 46 kilometrowym odcinku między Strzelinem a Kamieńcem Ząbkowickim pociągi przyśpieszą. Celem prac jest przywrócenie prędkości 100 km/h na remontowanym odcinku. Pierwsze pociągi pojadą nowym torem po południu 3 września. Więcej o remoncie i związanym z nim utrudnieniach piszemy TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony