Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie z otwartym dostępem dla pociągów Wrocław – Berlin

Michał Szymajda 18.12.2018 4,7k

Koleje Dolnośląskie z otwartym dostępem dla pociągów Wrocław – Berlin
fot. wroclaw.pl
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał Kolejom Dolnośląskim otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Wrocław Główny – Tuplice – granica państwa.
Po rozpoznaniu wniosku Kolei Dolnośląskich Prezes Urzędu Transportu Kolejowego podjął decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasie Wrocław Główny – Tuplice – granica państwa i w relacji powrotnej na okres od 9 grudnia 2018 r. do 12 grudnia 2020 r. O tym, że o taką trasę stara się KD pisaliśmy tutaj.

Na trasie, w ramach otwartego dostępu, Koleje Dolnośląskie mogą uruchomić 1 parę pociągów na dobę, zgodnie z rozkładem jazdy. Pociągi mogą zatrzymywać się na stacjach Wrocław Główny, Legnica, Żagań, Żary, Tuplice. Przewoźnik będzie realizował przewozy pojazdami kolejowymi typu VT 628.4.

Przyznanie otwartego dostępu Kolejom Dolnośląskim na wspomnianej trasie umożliwia przez dwa następne lata uruchamianie weekendowego połączenia kolejowego z Wrocławia do Berlina. Oferta funkcjonuje pod nazwą "Pociąg do Kultury", za bilet w jedną stronę zapłacimy 19 euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony