Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie wynajęły SZT-y z Pesy i Arrivy. Muszą uzupełnić niedobory

inf. prasowa 02.10.2017 1,7k

Koleje Dolnośląskie wynajęły SZT-y z Pesy i Arrivy. Muszą uzupełnić niedobory
Fot. KD
Dwa Spalinowe Zespoły Trakcyjne wynajęły Koleje Dolnośląskie od partnerów biznesowych. Jak tłumaczy przewoźnik, decyzja jest spowodowana uszczupleniem taboru spalinowego spółki w ostatnim czasie.
Dwa SZT należące do bydgoskiej firmy Pesa oraz niemieckiej spółki Arriva zaczęły już wozić pasażerów samorządowego przewoźnika. Decyzja zarządu Kolei Dolnośląskich o dzierżawie pojazdów jest spowodowana uszczupleniem taboru spalinowego spółki w ostatnim czasie. Dwa nowoczesne Spalinowe Zespoły Trakcyjne uczestniczyły w wypadkach spowodowanych przez kierowców, którzy wjechali pod koła pociągów na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Dodatkowo sześć z wykorzystywanych przez Koleje Dolnośląskie pociągów spalinowych musi przejść do końca roku zaplanowane wcześniej okresowe przeglądy techniczne. Bez takich przeglądów pojazdy nie mogłyby przewozić pasażerów – tłumaczy przewoźnik.

– Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań naszych pasażerów, dlatego zdecydowaliśmy się w trybie pilnym na dzierżawę dwóch pojazdów, ponieważ komfort podróżnych jest dla nas priorytetem. W najbliższym czasie Urząd Transportu Kolejowego w porozumieniu z producentem naszych pociągów wypowie się na temat składów uszkodzonych podczas kolizji drogowych. Mamy nadzieję, że oba pociągi jak najszybciej wrócą na dolnośląskie tory – zapowiedział Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie dysponują 25 Spalinowymi Zespołami Trakcyjnymi, wyprodukowanymi głównie przez bydgoską firmę Pesa. Koszt dzierżawy dwóch spalinowych składów przez spółkę wynosi 6 000 zł dziennie. Tabor samorządowego przewoźnika do końca roku zwiększy się również o 11 nowoczesnych pięcioczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Każdy z nowych pociągów będzie mógł jednorazowo przewieźć nawet 500 osób. Pierwsze dwa składy zaczną wozić pasażerów już od 3 października na trasie Wrocław Główny – Jelenia Góra – Szklarska Poręba.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony