Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie testują biletomaty w pociągach

Michał Szymajda 25.02.2016 538

Koleje Dolnośląskie testują biletomaty w pociągach
Koleje Dolnośląskie testują automaty biletowe trzech producentówFot. Koleje Dolnośląskie
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, Koleje Dolnośląskie wprowadzają do swoich pojazdów automaty biletowe. Stały rozwój nowoczesnych systemów sprzedaży staje się już znakiem rozpoznawczym spółki, która cały czas pracuje nad usprawnieniem dystrybucji biletów.
– W tej chwili jesteśmy na etapie testów, rozpoczynamy je po to, aby wybrać najlepsze rozwiązanie w zakresie techniki i funkcjonalności. Testy potrwają co najmniej 3 miesiące – poinformowała Katarzyna Odrowska, rzecznik dolnośląskiej spółki.

Zarówno w pojazdach spalinowych jak i elektrycznych ocenie pasażerów poddane zostaną po 3 biletomaty z firmy Avista, KZŁ Bydgoszcz i Macro-System. Pierwsze egzemplarze testowe pojawią się w pojazdach jeszcze w lutym. Ich wprowadzenie poprzedzi oczywiście kampania informacyjna. W testowanych automatach biletowych możliwa jest płatność zarówno gotówkowa, jak i przy użyciu kart płatniczych.

– Dla ułatwienia możliwości odnalezienia biletomatu pojazdy zostały oznakowanie czytelnymi piktogramami umieszczonymi na szybach drzwi wejściowych, przy których wspomniane urządzenie się znajduje (kierunek wskazany został strzałką). Dodatkowo w pobliżu urządzenia umieszczony został ekspozytor na ulotki, w którym podróżni znajdą instrukcję obsługi automatu biletowego, aplikacji mobilnej oraz liniowe rozkłady jazdy – powiedziała Katarzyna Odrowska.

– Bardzo nas interesuje opinia pasażerów o działaniu poszczególnych urządzeń i dlatego na ulotce podaliśmy specjalny adres e-mail, pod którym będziemy zbierać uwagi dotyczące funkcjonowania nowego kanału sprzedaży. Przekazane uwagi będą przydatne w rozmowach z producentami, aby docelowe urządzenie było najbardziej przyjazne i użyteczne dla naszych klientów – dodała rzeczniczka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony