Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie: Przybyło 2 miliony nowych pasażerów

Roman Czubiński 07.01.2018 3,3k

Koleje Dolnośląskie: Przybyło 2 miliony nowych pasażerów
fot. Roman Czubiński
– Najwięcej powodów do satysfakcji mają pasażerowie – mówią przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, podsumowując miniony rok. Liczba podróżnych korzystających z oferty spółki wzrosła o ok. 2 miliony przy wartości pracy przewozowej podobnej do ubiegłorocznej. Przewoźnik twierdzi, że to zasługa wysokiej jakości usług, możliwej dzięki odnowie taboru i infrastruktury.
Wzrost pracy przewozowej był relatywnie mały. – Przez większość czasu obsługiwaliśmy pasażerów taką samą liczbą pociągów jak w zeszłym roku, ponieważ nowo zakupione 11 pięcioczłonowych Impulsów rozpoczęło regularne kursy dopiero od nowego rozkładu jazdy – mówi rzecznik spółki Bogusław Godlewski. Mimo to liczba przewiezionych pasażerów zwiększyła się o ponad 22%, osiągając szacunkową wartość ok. 9,3 mln osób (liczby mogą ulec niewielkim korektom, ponieważ dane z ostatnich miesięcy nie są jeszcze opracowane) wobec 7,2 mln w roku poprzednim. Rzecznik podkreśla, że KD w rozkładzie jazdy 2016/2017 nie przejęły obsługi żadnej nowej linii.

– Widać wyraźnie, że w dziś nie wystarczy oferować kilku przejazdów na dobę wysłużonym taborem. Te statystyki pokazują, że mieszkańcy chcą korzystać z kolei, która zapewnia im atrakcyjną ofertę – komentuje dane Godlewski.

Podnoszeniu poziomu owej atrakcyjności ma służyć – między innymi – rozpoczęcie działalności Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych, do którego przystąpiły KD. Rzecznik zaznacza, że działania organizacji nie ograniczają się do spotkań kurtuazyjnych. – ZSPK to realne działania, które mają pozytywny wpływ na życie pasażerów. Wspólny Bilet Samorządowy, sukces wspólnego stoiska na targach TRAKO i operacyjna współpraca przewoźników stały się czymś naturalnym – przekonuje.

Zdaniem Godlewskiego część spośród ponad 2 milionów nowych klientów KD to ludzie, którzy z usług kolei zrezygnowali wiele lat temu. – Kolejne nowe pociągi i coraz lepsza oferta przyciągają pasażerów. Nie odstraszają ich nawet czasami przedłużające się modernizacje torowe – twierdzi. Kolej wygrywa walkę o pasażera komfortem, prędkością i wygodą korzystania. – Ten rok potwierdził, że inwestując w jakość jest się skazanym na sukces – podsumowuje rzecznik KD.

W nowym roku KD wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zamierzają m. in. uruchomić pociągi przyspieszone. Wkrótce na łamach RK pojawi się więcej informacji na ten temat. – Poza tym planujemy reaktywację ruchu na kolejnych przejściach granicznych oraz dalsze poprawianie oferty na liniach już przez Koleje Dolnośląskie obsługiwanych – zapowiada Godlewski. Według planów w tym roku rozpocznie też działalność Ośrodek Szkolenia z najnowocześniejszym w kraju symulatorem oraz nowa baza serwisowa w Legnicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony