Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie otwierają galerię sztuki na dworcu

inf. prasowa 15.03.2018 968

arrow
arrow
Koleje Dolnośląskie otwierają galerię sztuki na dworcu
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie otwierają galerię sztuki na dworcu
Koleje Dolnośląskie otwierają galerię sztuki na dworcu
Koleje Dolnośląskie otwierają galerię sztuki na dworcu
Na legnickim dworcu kolejowym powstaje właśnie nowe, niezwykłe miejsce – Stacja Kultura, Galeria Kolei Dolnośląskich. Oficjalne otwarcie nastąpi w trakcie wernisażu „Struktury Kobiecości” Katarzyny Doszczak-Fuławki, organizowanym wspólnie z Galerią Sztuki w Legnicy – informuje przewoźnik. Wstęp wolny.
Koleje Dolnośląskie zapewniają, że od dawna stawiają na ożywianie przestrzeni kolejowych. – Dworce to miejsca pełne ludzi, którzy w oczekiwaniu na pociąg mogą czas ten spędzić w ciekawy, inspirujący sposób. My im to proponujemy, zachęcając do odwiedzania Stacji Kultura, gdzie już od teraz pojawiać się będą ze swoją twórczością nie tylko regionalni artyści. Przewidywane są koncerty, projekcje filmowe, spotkania autorskie, warsztaty czy Kawiarenki Obywatelskie, w trakcie których rozmawiać będziemy nie tylko o zrównoważonym transporcie, ale i sprawach ważnych dla regionu w kontekście społecznym, ekonomicznym czy kulturalnym. Oczywiście to wszystko odbywać się będzie dzięki naszym Partnerom, takim jak w przypadku najbliższego wernisażu, Galerii Sztuki w Legnicy –czytamy w informacji KD.

Najbliższa wystawa Struktury Kobiecości to opowieść o przeżyciach, emocjach i reakcjach na otaczający świat. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 16 marca 2018 o godz. 16.39. Katarzyna Doszczak-Fuławka tworzy linearne obrazy, do których inspiracją są jej doświadczenia. Ku zaskoczeniu nie będziemy oglądać realistycznych form, a abstrakcyjne i dekoracyjne ornamenty. Wystawa składa się zarówno z obrazów, ale także z projektów biżuterii. Tu doskonale widać styl autorki. Charakteryzuje go m.in. przeniknięcie obrazu do mniejszej formy, do naszyjnika. Linie prowadzą wzrok po kolejnych warstwach, ażurach, doprowadzając do metali. Widzimy złoto, srebro i miedź. Każdy naszyjnik ma imię, które jest przepustką do szerszego znaczenia. Posiada pewnego rodzaju filozofię istnienia. Tym samym nie jest jedynie ozdobą, ale i przekazem. Opowiada historię i wzbudza napięcie. To swoisty manifest kobiecości. Biżuterii towarzyszą fotografie prezentujące emocje modelki. Widzimy pewną swojej wartości, piękna kobietę, która przez uczucia ukazane na zdjęciu niewerbalnie opisuje stan ducha – zaprasza przewoźnik.

Artystka urodziła się w Kietrzu, jest absolwentką Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wcześniej studiowała na wydziale Edukacji Artystycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. To pomysłodawczyni i współwykonawczyni Interaktywnego Muzeum Wieżowego w Złotoryi. Od 2018 r. jest managerką Muzeum Regionalnego w Jaworze.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony