Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie mają więcej czasu na zakup dodatkowych Elfów 2

Michał Szymajda 01.10.2021 4,1k

Koleje Dolnośląskie mają więcej czasu na zakup dodatkowych Elfów 2
Graf. Pesa
Ostatniego dnia września Koleje Dolnośląskie podpisały aneks do umowy na zakup pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf2.
Wczoraj podpisaliśmy z Pesą Bydgoszcz aneks do umowy, dzięki któremu na kupno 12 elektrycznych zespołów trakcynych, w ramach prawa opcji, mamy dodatkowych 6 miesięcy. Jeśli uda się zrealizować to zamierzenie, tabor Kolei Dolnośląskich powiększy się w sumie o 25 Elfów 2 – napisał prezes Kolei Dolnośląskich, Damian Stawikowski, na facebooku, dziękując prezesowi Pesy za przychylność w tej sprawie.

W połowie marca zarząd Kolei Dolnośląskich postanowił, że zwiększy podstawowe zamówienie na 5 Elfów 2 o kolejne 8 pojazdów. Już wtedy zarząd KD mówił, że zrobi wszystko, aby zrealizować całe zamówienie i kupić łącznie 25 nowych zespołów trakcyjnych z Pesy. Nieoficjalnie wiemy, że wciąż trwają negocjacje z bankami i urzędem marszałkowskim w tej sprawie

– Podtrzymujemy zamiar kupna wszystkich 25 pojazdów. Cieszymy się, że Pesa przystała na utrzymanie ważności ofery. Robimy co możemy, by mieszkańcy Dolnego Śląska cieszyli się jeszcze większą liczbą nowoczesnych pojazdów – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Przypomnijmy, że na Dolnym Śląsku są już dwa hybrydowe Impulsy z Newagu. Ich premierowy przejazd ma odbyć się w 5 października.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony