Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie mają już wszystkie zamówione hybrydy z Newagu

Michał Szymajda 30.04.2022 4,7k

Koleje Dolnośląskie mają już wszystkie zamówione hybrydy z Newagu
Fot. Koleje Dolnośląskie
28 kwietnia na Dolny Śląsk dotarły dwa ostatnie trójczłonowe zespoły dwutrakcyjne z zamówionej partii sześciu pojazdów. Dwa ostatnie pojazdy oznaczono 36WEh 016 i 017.
Jak przypominają Koleje Dolnośląskie, umowa na zakup pierwszych dwóch pojazdów zawarta została w październiku 2020 r. W swojej podstawowej części zakładała zakup dwóch pojazdów, a w prawie opcji dodatkowe cztery sztuki. Finalnie udało się zrealizować zamówienie w całości. Jak wyglądają Impulsy 2 dla KD pokazujemy tutaj.

- Pierwsza hybryda trafiła do nas 16 września 2021 roku, a dziś, zaledwie po ośmiu miesiącach, świętujemy przyjazd ostatniego pojazdu. Dwie ostatnie hybrydy służbę w Kolejach Dolnośląskich rozpoczną już w weekend majowy – napisały Koleje Dolnośląskie. KD kupiły pojazdy z myślą o obsłudze trasy Trzebnica – Wrocław – Sobótka, ale jej otwarcia należy się spodziewać, z uwagi na opóźnienie na inwestycji, dopiero w czerwcu. 

Przypomnijmy, że Koleje Dolnośląskie zamówiły także pojazdy wyłącznie elektrycznie. Tą część zamówienia dla KD realizuje Pesa. Elfów 2 będzie aż 25. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony