Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie liderem wzrostu przewozów

Koleje Dolnośląskie 22.10.2015 190

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-10-22 08:46:25 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
Najpierw poproszę:
- pracę eksploatacyjną
- pracę przewozową.

Dopiero wtedy można pisać o efektach.
2015-10-22 09:00:23 Autor: Kflik
---.60.129.178
Niestety praca eksploatacyjna to w Polsce dane ściśle tajne..zawsze są pomijane....

Tak jakby sklep podawał ile sprzedał marchewek ale nie podawał w jakich godzinach był otwarty (np. tylko od 2 do 4 w nocy....)
2015-10-22 09:43:15 Autor: Korrek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chwała im za to, że są i jeżdżą, i że mają nowych pasażerów.
Ale, jak nawet napisano, KD realizują nowe połączenia. Czyli przejmują nowe linie i tam zaczynają jeździć, mając nowych pasażerów. I siłą rzeczy muszą mieć największe wzrosty przewozów. Taka arytmetyka. Ale to nic nie znaczy, oprócz tego że są liderem w tej akurat klasyfikacji.

Na pewno Koleje Śląskie w 2012/2013 roku też były liderem w tej klasyfikacji. Ale czy z tego powodu było się czym chwalić?
2015-10-22 10:02:49 Autor: Piotrek89
---.jgora.dialog.net.pl
Mają wzrosty, bo przejęli linie 274, więc siłą rzeczy mają przewiezioną większą liczbę pasażerów.
2015-10-22 10:39:09 Autor: tomtom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przejęcia linii dają wzrost, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że na przejętych ostatnio przez KD połączeniach czyli Wrocław-Węgliniec-Lubań i Wrocław-Jelenia Góra-Szklarska Poręba mamy jednak więcej pasażerów niż w momencie wejścia KD na linie. Na linii wałbrzyskiej przez kilka miesięcy funkcjonował w tym roku objazd wydłużający podróż o 20 minut, a pociągi do Świdnicy i Dzierżoniowa straciły rację bytu na kilka miesięcy. Tymczasem pociągi do Wałbrzycha i dalej są mają we Wrocławiu coraz lepszą frekwencję. Gdy jechałem w kwietniu w góry, turboklop był prawie pełny do samej Szklarskiej (sobotni poranny kurs). Rok temu, gdy tę samą podróż odbywałem jamnikiem PR, zapełnienie EN71 wynosiło maksymalnie 30-40% na całej trasie, więc wzrost liczby pasażerów KD jest jednak faktem - tak samo na linii Legnickiej pasażerów jest teraz tyle, że na dobrą sprawę wiele pociągów należałoby puszczać na 2x36WEa, a nie na pojedynczym 31WE.
2015-10-22 12:02:50 Autor: Lukasz_Paschala
---.ssp.dialog.net.pl
Przede wszystkim dlatego, że pytają sie ludzi i robią ankiety gdzie kto chce jeździć i jak często
2015-10-22 12:17:05 Autor: sim
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podłącze się do pytania

praca przewozowa - wzrost ilości pasażerów (a przy okazji - pasażerokm by się przydały)
2015-10-22 16:04:26 Autor: Synth
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jest dobrze bo jest nowy sprzęt i remonty linii. Ponadto dochodzą nowe odcinki na których KD wcześniej nie jeździło.
A ja pytam jak to wygląda na liniach kiedy KD zaczynało? Chodzi mi o trasy Legnica-Kłodzko, Kłodzko-Wałbrzych, Legnica-Żary, Jelenia Góra-Węgliniec. Ze Lwówka KD już niemal całkowicie wyleciało. Aczkolwiek tu akurat winowajcą jest PLK. Zapytajmy czy na liniach drugorzędnych jest poprawa. Czy więcej ludzi jeździ? Bo z tego co widzę to oferta przewozowa na wymienionych liniach nie została poprawiona a nawet wkradł się tam zastój.
Wszyscy się zachwycają impulsami i magistralą. Tam nawet jakby jeździły stare kible to pasażerowie by byli.
Należy też pamiętać o drugorzędnych liniach. Przecież tam też ludzie chcą jeździć. Zróbmy zestawieni tylko z tych linii obsługiwanych trakcją spalinową i zobaczymy czy jest tak wspaniale.
2015-10-22 17:02:24 Autor: gosciu
---.play-internet.pl
W odpowiedzi na post tomtom:
"Przejęcia linii dają wzrost, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że na przejętych ostatnio przez KD połączeniach czyli Wrocław-Węgliniec-Lubań i Wrocław-Jelenia Góra-Szklarska Poręba mamy jednak więcej pasażerów niż w momencie wejścia KD na linie. Na linii wałbrzyskiej przez kilka miesięcy funkcjonował w tym roku objazd wydłużający podróż o 20 minut, a pociągi do Świdnicy i Dzierżoniowa straciły rację bytu na kilka miesięcy. Tymczasem pociągi do Wałbrzycha i dalej są mają we Wrocławiu coraz lepszą frekwencję. Gdy jechałem w kwietniu w góry, turboklop był prawie pełny do samej Szklarskiej (sobotni poranny kurs). Rok temu, gdy tę samą podróż odbywałem jamnikiem PR, zapełnienie EN71 wynosiło maksymalnie 30-40% na całej trasie, więc wzrost liczby pasażerów KD jest jednak faktem - tak samo na linii Legnickiej pasażerów jest teraz tyle, że na dobrą sprawę wiele pociągów należałoby puszczać na 2x36WEa, a nie na pojedynczym 31WE."
Zawsze, gdy jadę na trasie Wrocław- Wałbrzych, to za każdym razem pociąg jest pełny. Ba, w piątki i niedziele ciężko nawet o miejsca stojące. Naprawdę powinni powzmacniać niektóre składy....
2015-10-22 19:11:41 Autor: maras
---.139.19.15
@ gościu:

Z tym zapełnieniem pociągów na 274 to bym nie przesadzał. Przejedź się w powszedni dzień, a nie w sobotę albo niedzielę rano, gdy do Jeleniej Góry jeździ mnóstwo turystów. Pociągi KD wożą powietrze. A do Szklarskiej to na ogół pasażerów można policzyć na palcach jednej ręki. Nawet do Wałbrzycha nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. A przed PKS-ami w Jeleniej Górze w kierunku na Wrocław zawsze długaśna kolejka. Niestety, dużą winę ponoszą tu same KD, które traktują linię do Jeleniej Góry jako drugorzędną i puszczają na nią najgorszy tabor, często zabierając Impulsy. Niweczy to efekty wzrostu prędkości na tej trasie. Poczytaj komentarze na portalach jeleniogórskich - dobrego słowa nie przeczytasz o KD.
2015-10-22 19:30:59 Autor: hugo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zgadzam się z postem użytkownika "maras". Jeżdżę często tą trasą i z moich obserwacji:

- Szklarska - Jelenia Góra - frekwencja tragiczna. Często poza konduktorem nikogo nie ma w pociągu.

- Jelenia - Wałbrzych - nadal pociągi wożą niedobitków. Głównie mieszkańców okolicznych wioch dojeżdżających do pracy do Wałbrzycha albo Jeleniej Góry (tych nielicznych, które nie dorobiły się busów w czasie ostatnich kilku lat). A pamiętam zapowiedzi, że jak KD wejdą na tę trasę to PKS pójdzie z torbami. PKS nadal wozi studentów i innych pasażerów do Wrocławia, a pociągi wszyscy olewają ciepłym moczem.

- Wałbrzych - Wrocław - tu jest nieco lepiej, ale nadal szału nie ma. Pociągami PR-ów też jeździło wielu ludzi i jakiegoś zdecydowanego wzrostu frekwencji nie widać.

Ale trudno żeby było inaczej, jak tabor praktycznie taki sam jak PR-ów (prawie same klopy), a dużo częstsze opóźnienia, odwołania pociągów itd. (co wynika zapewne z braku rezerwy). Do Szklarskiej mam wrażenie, że więcej ludzi jeździło szynobusami PR-ów niż teraz pociągami KD. Co z tego, że prędkość była mniejsza, skoro rozkład był lepszy a ogólny czas jazdy pociągów i tak obecnie jest praktycznie taki sam jak wtedy ze względu na duże luzy i długi czas na krzyżowanie pociągów po drodze.

Chwalenie się KD, że są tańsi (a tańsi są bo w praktyce w ogóle nie mają rezerwy) - to tak jakby firma kurierska chwaliła się, że jest tańsza, bo towar dostarcza nie samochodami tylko przez kuriera chodzącego pieszo. Ta "tańszość" KD wynika z olewającego stosunku do pasażerów.
2015-10-22 19:57:38 Autor: PiotrG
---.185.134.40
@Synth:

Do Lwówka, owszem, niska prędkość zrobiła swoje, ale KD też mają swoje za uszami. Gdyby nie puszczały busa zamiast pociągów nie informując w rozkładzie jazdy o KKA, nie spadałby tak dramatycznie frekwencja na tej trasie. Gdyby frekwencja nie spadła to łatwiej było by teraz o pieniądze na remont linii. A teraz każdy powie, że nie ma zainteresowania pasażerów pociągami na tej trasie bo frekwencja była mizerna. KD niestety zrobiły czarną robotę dla tej linii. Jeśli chodzi o remont, to nie PLK tylko samorząd powinien wyremontować ją z któregoś RPO, a KD powinny intensywnie lobbować za tym, jako główny przewoźnik w województwie.

Co do reszty zgoda. Warto pamiętać że pierwotnie KD zostały powołane do obsługi najbardziej deficytowych linii lokalnych. Obecnie lokalne linie są coraz bardziej marginalizowane przez KD, które rzuciły się na kolej aglomeracyjną wokół Wrocławia i linie magistralne. Więc nic dziwnego, że tak "dynamicznie się rozwijają". Tylko czy do tego KD zostały powołane?

Na przykład na takiej linii do Świdnicy KD puszczają darmobusy, konkurując w ten sposób z przewoźnikami jeżdżącymi całkowicie komercyjnie. Skoro przewoźnikom komercyjnym opłaca się jeździć za kilka złotych bez żadnych dotacji, to dlaczego KD próbują je wyciąć za pomocą dumpingowych cen biletów? Działają w ten sposób na szkodę i lokalnej komunikacji, i podatników, którzy oczywiście sponsorują te dumpingowe ceny. Trzeba nie tylko dopłacać do pociągów, ale jeszcze więcej do darmobusów. Gdyby nie było darmobusów na jednej trasie (gdzie pasażerowie na złą komunikację nigdy nie narzekali) to by było więcej pieniędzy na kolej w innych częściach regionu. Na przykład tam gdzie busy nie jeżdżą co 15 minut za kilka złotych tylko np. 5 razy na dobę.

Ale tych niuansów tabelki nie odzwierciedlają - one tylko pokazują wzrost pasażerów. Więc dla KD i UMWD wszystko jest OK.

Kolej publiczna to jest misja społeczna a nie prywatny biznes jakiegoś menadżera.
2015-10-22 20:55:05 Autor: zbanowany lars
---.play-internet.pl
Najwazniejsze zeby teraz zadbali o to co maja bo jak znowu bez zapowiedzi rusza na jakas linie jak np z jelczem laskowice to zrobili no to znowu bedzie problem z rezerwa. Jest juz lepiej ale do idealu jeszcze dluga droga.
2015-10-22 21:00:33 Autor: zbanowany lars
---.play-internet.pl
Przepraszam zeby nie bylo to jest to moja pierwsza wypowiedz :D

Pozdro
2015-10-23 10:20:21 Autor: fan
---.tktelekom.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-10-23 11:11:40 Autor: ppp9
---.dynamic.kabel-deutschland.de
Prawdziwymi mordercami linii na Dolnym Śląsku są PKP PLK. IZ Wrocław wiedzie tu prym, choć IZ Wałbrzych niewiele mu ustępuje...
2015-10-23 12:08:03 Autor: zbanowany lars
---.ssp.dialog.net.pl
Niestety ale to prawda. [Admin: zmoderowano]
2015-10-23 12:33:56 Autor: Synth
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@fan

Nikt nie mówi że jest źle tylko że trzeba pamiętać o innych pasażerach też. Jeżeli koleje dolnośląskie to jeździmy po całym dolnym śląsku a nie tylko po magistralach i największych miastach.
Nie wypowiadaj się jak nie znasz ludzkich potrzeb bo twoje wypowiedzi świadczą o tym że jesteś wielkim materialistą i patrzysz tylko na swój czubek nosa. Pewnie jesteś panem z Wrocławia i wszystko ci pasuje. Więc ja ci mówie że wielu osobom bardzo dużo nie pasuje i nie chodzi tu tylko o przesławny Lwówek. Wymieniłem kilka tras na których KD spoczęło na laurach i w ogóle nie poszerza oferty.
Chociażby takie Kłodzko czy Żary.
Powie ci tylko jedno cienki jestes i tyle.
2015-10-23 14:15:07 Autor: bartekk
---.226.178.23
W odpowiedzi na post zbanowany lars:
" Niestety ale to prawda. [Admin: zmoderowano] "
Odezwał się ten, którego najwięcej tu kasują. Wypowiadaj się z kulturą, to inni (głównie moderatorzy) tobie też dadzą się wypowiedzieć.
2015-10-23 14:15:31 Autor: bartekk
---.226.178.23
Co do Lwówka, to jak słusznie już zauważono KD też można wiele zarzucić. Dlaczego przez pół roku jeździł bus zamiast szynobusa? Nawet zakładając, że na 6 miesięcy zepsuł się szynobus jak tłumaczyły KD (co jest oczywiście wierutną bzdurą bo zabrano go po prostu na inne linie - wystarczy poczytać odpowiednie fora), to co broniło KD umieścić w rozkładzie informację o KKA? Nie raz byłem świadkiem jak na ostatni pociąg czekali rowerzyści i całowali klamkę albo bus zwyczajnie pomijał stację Pilchowice Zapora. Wygaszono frekwencję to teraz nikt nie widzi sensu remontować linii. Może o to chodziło, może taki był nakaz "z góry"? Przykre, że wszystko to działo się za czasów obecnego prezesa, który wcześniej (gdy jeszcze nie był prezesem KD) sam żalił się na łamach "Wyborczej" jak to bardzo chciał przejechać się z rodziną tą turystyczną trasą o wybitnych walorach i nie mógł "trafić w szynobus".
2015-10-23 14:30:22 Autor: bartex
---.ssp.dialog.net.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-10-23 14:43:24 Autor: zbanowany lars
---.ssp.dialog.net.pl
Powiem tak. Z pewnością tego typu zachowanie KD jest niedopuszczalnie. Jednak uważam, że największą winę ponosi PKP PLK. Nie ukrywajmy, ale 20 km/h to nie jest prędkość konkurencyjna dla samochodów. Nawet jako kolej turystyczna to zbyt długo nie pociągnie to.
Infrastruktura jest w tym momencie najistotniejszą rzeczą, zaś o fatalnym jej stanie można usłyszeć wszędzie i to nie tylko na lwóweckiej.
Na przykład nie rozumiem dlaczego na zrobionej magistrali węglinieckiej są ciągle problemy ze zwrotnicami np. w okolicach Okmian.

Żeby już przywrócić tą lwówecką to muszą być po prostu naciski na jej remont. Przykładem jest linia Kudowa Zdrój - Kłodzko. Wystarczyło wyremontować linię i dostosować ją do prędkości 70 km/h i jak widać pociągi jeżdżą tylko tam jest kwestia poprawienia oferty.

Jeszcze dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie na tej trasie parowozów jako pociagi retro pod banderą KD (mowa nie o starych EN57 :DDD) tak jak zrobiły to koleje wielkopolskie.

Pozdro
2015-10-23 14:51:44 Autor: jacek k.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzę, że znowu KD Trolle wywąchały artykuł. I zaczyna się jatka, wyzwiska, ataki ad personam. A tak było spokojnie wczoraj bez was...
2015-10-23 14:59:01 Autor: kokot
---.185.158.123
PLK oczywiście powinny wyremontować tę trasę (wspólnie z samorządem wojewódzkim), ale jednak KD ponoszą całkowicie winę za wygaszenie frekwencji. Zauważcie, że jak pociągi jeździły z Jeleniej Góry to wiecznie zamiast nich jeździł bus. Teraz pociąg jeździ z Wrocławia i już niska prędkość nie przeszkadza KD puszczać szynobusu. O co chodzi? O zarżnięcie potoków z pewnych kierunków? O udowodnienie, że w pociągach jest mała frekwencja (w busie jeżdzącym do Jeleniej pasażerów jeździło sporo, do Wrocławia szynobus wozi powietrze)?

Widać wyraźnie, że powodem nie jest niska prędkość, tylko pewne relacje pociągów - jedne w KD lubią, innych nie lubią. Do Szklarskiej też KD zarżnęły frekwencję bo zrobiły rozkład pod mitycznych turystów z Wrocławia a nie pod miejscowych.
2015-10-23 15:35:11 Autor: kokodżambo
---.ssp.dialog.net.pl
Z Wrocławia jeździ pociąg lwówecką, bo inaczej PLK już by dawno wszystko zwinęło, a tak działają jeszcze posterunki. Plany są, ale co do ich realizacji to już inna sprawa.

Co do Szklarskiej nie przesadzajmy, że całkowicie zarżnęli całkowicie tę linię. Oczywiście, że to najważniejsi powinni być mieszkańcy jednak największe zyski puki co są od turystów. Tutaj akurat po części się zgadzam (szczególnie co do frekwencji) i tutaj należy zmienić rozkład jazdy. Analogicznie jest z regio Kamieńczykiem. Z Poznania do Szklarskiej za dużo nie jeździ. Ale liczą się też mieszkańcy.

Trochę idąc dalej, to np. Kraków-Zakopane. Szkoda, że nie widziałeś jaki tam jest bezsensowny rozkład i do tego pociągi CAŁĄ trasę jeżdżą puste. To akurat jest przykład, ale jak widać wszędzie jest coś do zrobienia.

Pozdrawiam
2015-10-23 15:36:26 Autor: dolnosląski
---.85.44.204
A dlaczego Urząd Marszałkowski wyremontował linię do Kudowy, wyremontował do Szklarskiej, wyremontował do Trzebnicy, do Jakuszyc, teraz mówi się coraz głośniej o remoncie do Sobótki i dalej do Jedliny. A czy w przypadku Lwówka Śląskiego cokolwiek próbuje robić? NIE! Powiem wam, jak to jest. Wszystkie wyremontowane trasy mają znaczenie dla Wrocławia, bo albo są to linie turystyczne albo kolej aglomeracyjna Wrocławia. Linia do Lwówka jest w poprzek i Wrocław ma ją gdzieś. Linia to po prostu jest Wrocławiowi niepotrzebna, a dobro lokalnych mieszkańców zupełnie nie obchodzi włodarzy naszego województwa. Pogodzicie się z tym, dacie zaorać linię to podobnie skończą podobne linie na Dolnym śląsku (np. już marginalizowana podsudecka, linia Kamieniec Ząbkowicki - Nysa, gdzie władze województw od kilku lat nie potrafią albo nie chcą się porozumieć w sprawie pociągów czy Wałbrzych - Kłodzko, gdzie np. od grudnia zabierają poranny szynobus, żeby go puścić w ramach kolejki turystycznej dla wrocławian z Wrocławia do Kudowy).

Wygaszenie frekwencji przez KD na Lwóweckiej to była zaplanowana sprawa. Nie łudźcie się, że szynobus przez 6 miesięcy nie jeździł przypadkowo, czy że nikt nie dał informacji w rozkładzie o KKA przez pół roku, bo "zapomniał". KD to ukochana spółka marszałka i zarazem ślepy wykonawca POlityczny ustaleń dolnośląskich kacyków.

PLK jest jaka jest, ale nie łudźmy się, że wyremontuje tory pod kilka par szynobusów. TO JEST ZADANIE SAMORZĄDU WOJEWÓDZKIEGO! Tak jak wszystkie pozostałe trasy w Dolnośląskim wyremontowano z pieniędzy samorządu.
2015-10-23 15:43:46 Autor: MarekW
---.free.aero2.net.pl
@kokodżambo: A dlaczego pociąg po lwóweckiej jeździ z Wrocławia, a nie z Jeleniej Góry - wbrew naturalnym potokom na tej trasie? Z Wrocławia może jeździć, a z Jeleniej Góry nie? Prędkość na tej trasie się zmienia w zależności od relacji pociągu, jak to próbują wmówić KD Trolle?

Jak mogą być większe zyski od turystów, skoro na każdej trasie zawsze większy jest ruch lokalny mieszkańców niż turystyczny? Mieszkańcy jeżdżą na co dzień, a turyści tylko od święta. Ci turyści płacą extra taryfę? Przejedź się czasem w powszedni dzień (zwłaszcza teraz w październiku), to zobaczysz ilu tych turystów jeździ do Szklarskiej. Pociągi wożą powietrze.
2015-10-23 20:36:20 Autor: z dolnego slaska
---.ssp.dialog.net.pl
To wlasnie zdaje sobie sprawe bo KD zaczeto traktowac jako kolej aglomeracyjna. Jak widac zarzadca jest do dupy. Z drugiej strony z reguly najwieksze miasta traktowane sa jako te najwazniejsze.
Dlatego potrzebne sa zmiany pod katem wszystkich.
Pozdrawiam
2015-10-23 20:42:43 Autor: gosciu
---.adsl.inetia.pl
W odpowiedzi na post maras:
"@ gościu:

Z tym zapełnieniem pociągów na 274 to bym nie przesadzał. Przejedź się w powszedni dzień, a nie w sobotę albo niedzielę rano, gdy do Jeleniej Góry jeździ mnóstwo turystów. Pociągi KD wożą powietrze. A do Szklarskiej to na ogół pasażerów można policzyć na palcach jednej ręki. Nawet do Wałbrzycha nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca. A przed PKS-ami w Jeleniej Górze w kierunku na Wrocław zawsze długaśna kolejka. Niestety, dużą winę ponoszą tu same KD, które traktują linię do Jeleniej Góry jako drugorzędną i puszczają na nią najgorszy tabor, często zabierając Impulsy. Niweczy to efekty wzrostu prędkości na tej trasie. Poczytaj komentarze na portalach jeleniogórskich - dobrego słowa nie przeczytasz o KD."
Ja mówiłem o wzmocnieniu składów na weekend, bo właśnie wtedy są zapchane. Nie miałem na myśli środka tygodnia. Poza tym nieraz (w weekendy) ludzie stoją aż do Świebodzic a czasem i do Wałbrzycha. Dlatego mogliby te składy weekendowe powzmacniać, albo chociaż puścić 4-członowe Impulsy.
2015-10-23 21:43:15 Autor: pawelo
---.226.213.28
@ gosciu:

Mogliby w ogóle puszczać Impulsy, bo jechać 4 godziny w głośnym EN57 to człowiek się czuje jak w fabryce. Dziękuję za taki komfort jazdy. Co do wzmacniania składów, to pamiętaj że są to nieliczne pociągi. Większość jednak wozi powietrze.

no i zgadzam się że jak Koleje są Dolnosląskie to powinny bardziej sprawiedliwie traktować region. Nie tylko Wrocław jest na Dolnym Śląsku. Do Legnicy Impuls co pół godziny, do Świdnicy darmobusy, a nieco dalej kolejowo kompletna mizeria. Wystarczy przejechać się z Wałbrzycha do Kłodzka, z Jeleniej Góry do Zgorzelca czy na podsudeckiej. Turyści narzekają że nie mają czym dojechać do kurortów turytycznych. Wstyd!
2015-10-23 23:11:32 Autor: zobaczymy po wyborach
---.ssp.dialog.net.pl
Przyjechaly nowe impulsy przeznaczone na Rawicz zas te uszkodzone(polamane belki z przodu) pojechaly do naprawy. W Legnicy pojawila sie zmodernizowana jednostka EN57.
Sklady sa wzmacniane na swieta na weglinieckiej. Na stronie KD byla tez o tym wzmianka. Nie wiem jak z pozostalymi.
Zastanawiajace jest dlaczego nie zostal jeszcze wyslany do modernizacji zakupiony stary EN57 tylko dalej stoi w Legnicy? Podobno mieli wyslac obie jednostki jednoczesnie.
2015-10-24 00:46:42 Autor: gosciu
---.adsl.inetia.pl
W odpowiedzi na post pawelo:
"@ gosciu:

Mogliby w ogóle puszczać Impulsy, bo jechać 4 godziny w głośnym EN57 to człowiek się czuje jak w fabryce. Dziękuję za taki komfort jazdy. Co do wzmacniania składów, to pamiętaj że są to nieliczne pociągi. Większość jednak wozi powietrze.

no i zgadzam się że jak Koleje są Dolnosląskie to powinny bardziej sprawiedliwie traktować region. Nie tylko Wrocław jest na Dolnym Śląsku. Do Legnicy Impuls co pół godziny, do Świdnicy darmobusy, a nieco dalej kolejowo kompletna mizeria. Wystarczy przejechać się z Wałbrzycha do Kłodzka, z Jeleniej Góry do Zgorzelca czy na podsudeckiej. Turyści narzekają że nie mają czym dojechać do kurortów turytycznych. Wstyd!"
O linii Kłodzko-Wałbrzych nie musisz mi mówić bo jeżdżę na niej regularnie, a poza tym mieszkam w jej obrębie. Masz rację, 20 km/h w niektórych miejscach to kpina...
2015-10-26 19:41:25 Autor: spokojny
---.centertel.pl
Jeszcze trochę i skończy się złodziejstwo KD i marszałka .O jednym nie pisze cię dlaczego są zastawione 3 szynobusy i rękę na nich trzema bank oraz komornik .Czy wiecie że marszałek wzioł pożyczki w skokach na zakup nowych szynobusów .I jeszcze jedno kiedy się KD wyłoży ?????????
2015-10-26 22:38:42 Autor: spokojniejszy
---.play-internet.pl
do: ---,centertel.pl

Wiem co chciałeś powiedzieć, ale dość tej polityki :)

Jeżeli chcą mają oddłużyć i faktycznie scentralizują kolej (mowa tu przede wszystkim o PR), to rodzi się pytanie: czy spólki KD, KW, KŚ itd zostaną wchłonięte czy też dalej będą finansowane osobno z województwa.
Chyba korzystniejsza jest ta 1 opcja. No i tańsza.

Pozdrawiam
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony