Partnerzy serwisu:

Koleje Dolnośląskie już nie wstydzą się pociągów Leo Express do Pragi

Michał Szymajda 24.01.2020 9,3k

Koleje Dolnośląskie już nie wstydzą się pociągów Leo Express do Pragi
Fot. Leo Express
Koleje Dolnośląskie dotrzymały słowa i nie sprzedawały biletów na pociągi z Wrocławia do czeskiej stolicy aż do czasu uporządkowania systemu rezerwacyjnego w Leo Express. Informacja o nowym połączeniu z Wrocławia do Pragi wróciła także na stronę internetową KD.
Koleje Dolnośląskie znów informują o możliwości dotarcia do Pragi drogą kolejową na swoim portalu, bilety na połączenie ponownie można kupić w kasach i biurach obsługi klienta Kolei Dolnośląskich. Taką możliwość wstrzymano na początku stycznia, kiedy kilkukrotnie liczba sprzedanych przez Leo Express biletów przekroczyła jego możliwości i trzeba było podstawiać dodatkowe autobusy do przewiezienia wszystkich chętnych na przejazd. Stało się tak w wyniku braku kontroli nad systemem rezerwacji biletów na stronie Leo Express.

– – Sprzedaż w kanałach dystrybucyjnych KD została wznowiona, ze względu na całkowite wyeliminowanie zjawiska nadsprzedaży, jakie wystąpiło po stronie naszego czeskiego partnera. Zapraszam do kas biletowych i biur obsługi klienta KD po bilety na pociąg do Pragi. – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. Bilety na pociąg na odcinek krajowy były dostępne przez cały czas poprzez wszystkie kanały dystrybucji.

Rzeczywiście, już od tygodnia system sprzedaży na portalu leoexpress.com wygląda na uporządkowany. Po wyczerpaniu puli biletów w klasie economy, nie oferuje się już sprzedaży w tej ofercie, wprowadzono też dynamiczny system sprzedaży, co oznacza, że najtaniej kupimy bilet, gdy szybko zdecydujemy się na podróż. Na portalu LeoExpress dostępne są też bilety na drugie weekendowe połączenie do Pragi, w ramach którego do Lichkova dojeżdżamy pociągiem KD, a dalej kontynuujemy podróż pociągiem Leo w kierunku Pragi. Dzięki temu potoki pasażerskie lepiej uda się rozłożyć. Szkoda, że biletów do Pragi nie kupimy za pośrednictwem internetu w taki sposób w dni powszednie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony